24hod.sk    Kultúra

26. mája 2022

MALÝ PRINC: V Štátnej opere v Banskej Bystrici uvedú premiéru dielaV Štátnej opere dielo hudobne naštudoval šéfdirigent Igor Bulla, režijne pripravila Dana Dinková, kostýmy navrhla Ľudmila Várossová, autorkou scény je Lucia Šedivá.Zdieľať
MALÝ PRINC: V Štátnej opere v Banskej Bystrici uvedú premiéru diela

Dramaturgia Štátnej opery v Banskej Bystrici obohatí svoj repertoár o dielo Malý princ. Predlohou je rovnomenný rozprávkový príbeh Antoina de Saint-Exupéryho. Od prvého vydania tejto rozprávky v roku 1943 ho poznajú milióny čitateľov po celom svete. Slovenská premiéra opery Malý princ sa uskutoční v piatok (27. 5.) o 18.00 h. TASR o tom informovala Katarína Uhríková, vedúca propagácie banskobystrickej opery.

"Oscarom ovenčená skladateľka Rachel Portmanová s libretistom Nicholasom Wrightom pristúpili k Exupéryho predlohe s absolútnym rešpektom a posolstvo diela ešte posilnili. Vytvorili operu, ktorá má rovnaké vlastnosti ako literárne dielo. Rady po ňom siahajú deti, ktoré nachádzajú v exotickom prostredí púšte a stretnutiach hlavných postáv dobrodružstvo, dospelí zase prenikajú do jeho filozofických tém o zmysle života," uviedla Uhríková s tým, že aj preto je Malý princ skvelým tipom pre rodiny s deťmi.

V Štátnej opere dielo hudobne naštudoval šéfdirigent Igor Bulla, režijne pripravila Dana Dinková, kostýmy navrhla Ľudmila Várossová, autorkou scény je Lucia Šedivá.

 

Foto  Zdenko Hanout


   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/maly-princ-v-statnej-opere-v-banskej-bystrici-uvedu-premieru-diela-cl772845.html