Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. januára 2020

Mame a otcovi vrátila, čo jej dali. Anastasia Kuzminová priviedla svojich rodičov k úspechuUž bývalá reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová sa v polovici januára dočkala ďalšieho úspechu, nie však ako aktívna športovkyňa, ale ako trénerka svojej mamy Oľgy Šipulinovej. Tá sa totiž na ...Zdieľať
anastasia kuzminova 1 676x476 16.1.2020 (Webnoviny.sk) - Už bývalá reprezentantka v biatlone Anastasia Kuzminová sa v polovici januára dočkala ďalšieho úspechu, nie však ako aktívna športovkyňa, ale ako trénerka svojej mamy Oľgy Šipulinovej. Tá sa totiž na Zimných svetových hrách veteránov v rakúskom Innsbrucku stala svetovou šampiónkou v kategórii žien nad 60 rokov.


Anastasia Kuzminová sa aktívne podieľala na príprave svojich rodičov na spomenuté podujatie, spolu absolvovali napríklad sústredenie v Osrblí. A vyplatilo sa.

Kvalitné umiestnenie dosiahol aj Kuzminovej otec Vladimir Šipulin, ktorého medzi mužmi klasifikovali na 4. priečke a od medaily ho delilo necelých 8 sekúnd.

Úspech mamy slovenskú niekdajšiu športovkyňu dojal. "Keď som bola malá, moji rodičia ma učili lyžovať sa. Prešli roky a ja som sa stala olympijskou šampiónkou. A teraz sme si vymenili úlohy. Mame radím v technike aj v tom, čo mne pomáhalo víťaziť. Pracovali sme na tom, aby sa jej podarilo naplniť dávny sen, veľmi dlho totiž snívala o víťazstve na pretekoch svetovej úrovne. A teraz sa stala majsterkou vo svojej kategórii v individuálnych biatlonových pretekoch. Som na svojich rodičov veľmi pyšná. Zdá sa, že spolu s bratom Antonon sme úspešne odovzdali štafetový kolík späť rodičom, keď sme ukončili kariéry," napísala trojnásobná olympijská šampiónka na sociálnych sieťach.

Rodičia Kuzminovej boli úspešní aj v rýchlostných pretekoch, keď mama Oľga získala zlato a otec Vladimír striebro.

V Innsbrucku sa dočkalo cenných kovov aj Slovensko. V individuálnych pretekoch žien nad 50 rokov získala striebro Dana Bartalská Niňajová, následne si v šprinte vybojovala bronz. V šprinte cenné kovy získali aj Ľuboslav Palguta (striebro, 40+) a Katarína Kaliská (bronz, 45+).


Zdroj: Webnoviny.sk - Mame a otcovi vrátila, čo jej dali. Anastasia Kuzminová priviedla svojich rodičov k úspechu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na All-Star víkend sa chystá aj Stümpel, kouč Draisaitl sa ospravedlnil a nahradí ho Stantien
<< predchádzajúci článok
Fantastický Fourcade ovládol šprint v Ruhpoldingu a vyhral 80. preteky Svetového pohára v kariére

Mame a otcovi vrátila, čo jej dali. Anastasia Kuzminová priviedla svojich rodičov k úspechu - diskusné fórum čitateľov