Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

02. augusta 2006

MAN v druhom kvartáli zvýšil tržby o 7 % na 3,59 mld. eurNemecký priemyselný konglomerát MAN zaznamenal v druhom štvrťroku medziročný nárast tržieb o 7 % na 3,59 mld. eur. Tretí najväčší výrobca nákladných vozidiel na svete ďalej uviedol, že jeho ...Zdieľať

FRANKFURT 2. augusta (WEBNOVINY) - Nemecký priemyselný konglomerát MAN zaznamenal v druhom štvrťroku medziročný nárast tržieb o 7 % na 3,59 mld. eur. Tretí najväčší výrobca nákladných vozidiel na svete ďalej uviedol, že jeho kvartálny prevádzkový zisk vďaka rastúcemu dopytu po nákladných automobiloch stúpol až o 60 % na 273 mil. eur. Spoločnosť tak prekonala očakávanie analytikov na úrovni 242 mil. eur. V samotnej divízii výroby nákladných vozidiel sa zisk zvýšil o 36 % na 161 mil. eur. Dopyt bol vysoký vďaka snahám zákazníkov nakúpiť lacnejšie vozidlá predtým, ako v októbri vstúpia do platnosti prísnejšie pravidlá pre reguláciu emisií. Ako firma MAN dodala, od júla už neprijíma objednávky na dodávky motorov vyrábaných podľa predchádzajúcej normy.

Napriek sprísneniu pravidiel MAN neočakáva oslabenie dopytu, skôr naopak. V júli sa objednávky na dodávky nákladných automobilov zvýšili medziročne o viac ako 10 %. Prípadné oslabenie dopytu na kľúčovom západoeurópskom trhu bude MAN podľa vlastného vyjadrenia schopný vykompenzovať zvýšením exportu na trhy vo východnej Európe a v Indii. Spoločnosť pod vplyvom priaznivého vývoja zvýšila očakávanie prevádzkovej marže na tento rok z predtým uvádzaných vyše 6 % na takmer 7,5 %. Odhad tempa rastu celoročných tržieb zvýšil MAN na 8 % z predchádzajúcej úrovne 5 %.

MAN má na Slovensku zastúpenie prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti LKW Komponenten, s.r.o., ktorá začala v júni v Bánovciach nad Bebravou riadnu prevádzku svojho závodu na výrobu komponentov do nákladných automobilov. Spoločnosť do závodu preinvestovala celkovo 353 mil. Sk, pričom od roku 2008 by mal zamestnávať približne 300 zamestnancov.

(1 EUR = 38,097 SKK)

SITA, Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najkrajšia vila Talianska je na predaj
<< predchádzajúci článok
Kate Moss je najlepšie oblečená osobnosť sveta