Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. septembra 2009

Maňka získal podporu pre audit Európskeho parlamentuPo prvý raz v histórii Európsky parlament pravdepodobne urobí finančný audit dvoch vlastných funkčných útvarov. S takýmto návrhom prišiel europoslanec Vladimír Maňka (Smer-SD) a získal preň ...Zdieľať
BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – Po prvý raz v histórii Európsky parlament pravdepodobne urobí finančný audit dvoch vlastných funkčných útvarov. S takýmto návrhom prišiel europoslanec Vladimír Maňka (Smer-SD) a získal preň i politickú podporu. Cieľom auditu je odhalenie neefektívneho zdvojenia. Maňkovi sa nepozdávalo, že ochranu objektov Európskeho parlamentu zabezpečuje až 1000 ľudí. Audit sa preto bude týkať útvaru bezpečnosti a tiež útvaru zamestnanosti. Audit ešte musí schváliť plénum EP. Ak návrh schváli Európsky parlament bude len druhou inštitúciou únie, ktorá pristúpila na audit. "Znamená to, že EP sa pozrie na vlastnú byrokraciu,“ uviedol Maňka pre agentúru SITA.


Maňka tiež kritizuje neefektívne využitie prekladateľských služieb inštitúcií únie. "Ak by sa využívali efektívnejšie, mohli by sme ušetriť 11 miliónov eur,“ zdôraznil Maňka. Podľa neho by si mali európske inštitúcie prekladateľov požičiavať a nie namiesto požičiavania využívať prekladateľov súkromných firiem. "Chceme donútiť inštitúcie k spolupráci, aby sme ušetrili peniaze,“ zdôraznil.

Maňku ešte v minulom volebnom období EP zvolili za spravodajcu Európskeho parlamentu pre rozpočet európskych inštitúcií na rok 2010. Do decembra bude posudzovať a pripomienkovať návrhy rozpočtov ôsmich európskych inštitúcií, vrátane Európskeho parlamentu a Rady EÚ.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Zahradníka bude električkový tunel opravený v termíne
<< predchádzajúci článok
Taliansko zasiahlo mierne zemetrasenie

Maňka získal podporu pre audit Európskeho parlamentu - diskusné fórum čitateľov