Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. januára 2012

Manžel expremiérky Tymošenkovej požiadal v Prahe o azylManžel bývalej ukrajinskej premiérky Julije Tymošenkovej, ktorá si vo väzení odpykáva 7-ročný trest, požiadal v Prahe ešte koncom minulého roka o udelenie azylu. V piatok o tom informoval český denník ...Zdieľať
ukrajinska expremierka pozdravuje z ba PRAHA 6. januára (WEBNOVINY) - Manžel bývalej ukrajinskej premiérky Julije Tymošenkovej, ktorá si vo väzení odpykáva 7-ročný trest, požiadal v Prahe ešte koncom minulého roka o udelenie azylu. V piatok o tom informoval český denník Právo.


Päťdesiatjedenročný podnikateľ Oleksandr Tymošenko disponuje akciami v českej firme International Industrial Projects a podľa novín má preto relatívne vysokú šancu, že mu tamojšie úrady azyl udelia.

Praha udelila v minulosti azyl aj Bogdanovi Danylyšynovi, bývalému ministrovi hospodárstva z čias Tymošenkovej vlády. Tento krok nahneval súčasnú administratívu pod vedením prezidenta Viktora Janukovyča, ktorý nariadil v máji 2011 vyhostenie dvoch českých diplomatov pre ich údajnú "špionáž".

Päťdesiatjedenročnú Oleksandrovu manželku Tymošenkovú odsúdili v októbri za podpísanie série údajne nevýhodných zmlúv o dodávkach plynu s Ruskom. Koncom minulého roka ju z vyšetrovacej väzby poslali do ženskej väznice v meste Charkov. Spravodlivosť procesu s opozičnou líderkou spochybnila Európska únia aj Spojené štáty.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko bude musieť vrátiť vyše 400 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Žilina vyhlásila Rok Bernoláka, Záborského či Palárika

Manžel expremiérky Tymošenkovej požiadal v Prahe o azyl - diskusné fórum čitateľov