24hod.sk    Šport

17. októbra 2009

Maradona surovo gestikuloval do kameryŠkandál, ktorý spôsobil tréner argentínskej futbalovej reprezentácie Diego Maradona svojimi nevhodnými vyjadreniami po kvalifikačnom stretnutí s Uruguajom, pokračuje. Na internete sa objavil ...Zdieľať
BUENOS AIRES 17. októbra (WEBNOVINY) - Škandál, ktorý spôsobil tréner argentínskej futbalovej reprezentácie Diego Maradona svojimi nevhodnými vyjadreniami po kvalifikačnom stretnutí s Uruguajom, pokračuje. Na internete sa objavil videozáznam koučových surových gest. Tie Maradona predviedol priamo do kamery cez okno autobusu, keď spolu so svojimi zverencami opúšťali štadión v Montevideu, kde si zabezpečili priamy postup na budúcoročné MS v Juhoafrickej republike.


Štyridsaťosemročná ikona sa po dueli v návale emócií obrátila na svojich kritikov so slovami: "Niektorí z vás neverili tomuto tímu a bezočivo sa mi vyhrážali. Dostali sme sa na záverečný turnaj bez cudzej pomoci a so cťou. Pre tých, ktorí nám neverili, mám len jeden odkaz a vopred sa zaň ospravedlňujem všetkým dámam: 'Vyfajčite si a ešte raz si vyfajčite'." Výrok sa okamžite stal taký populárny, že sa na internete začali predávať tričká s jeho tlačeným prepisom. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala voči Maradonovi disciplinárne konanie. Disciplinárny výbor FIFA môže argentínskemu kormidelníkovi uložiť trest suspendácie na päť zápasov a pokutu 20-tisíc švajčiarskych frankov.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/maradona-surovo-gestikuloval-do-kamery-cl92163.html