Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. októbra 2009

Maradona surovo gestikuloval do kameryŠkandál, ktorý spôsobil tréner argentínskej futbalovej reprezentácie Diego Maradona svojimi nevhodnými vyjadreniami po kvalifikačnom stretnutí s Uruguajom, pokračuje. Na internete sa objavil ...Zdieľať
BUENOS AIRES 17. októbra (WEBNOVINY) - Škandál, ktorý spôsobil tréner argentínskej futbalovej reprezentácie Diego Maradona svojimi nevhodnými vyjadreniami po kvalifikačnom stretnutí s Uruguajom, pokračuje. Na internete sa objavil videozáznam koučových surových gest. Tie Maradona predviedol priamo do kamery cez okno autobusu, keď spolu so svojimi zverencami opúšťali štadión v Montevideu, kde si zabezpečili priamy postup na budúcoročné MS v Juhoafrickej republike.


Štyridsaťosemročná ikona sa po dueli v návale emócií obrátila na svojich kritikov so slovami: "Niektorí z vás neverili tomuto tímu a bezočivo sa mi vyhrážali. Dostali sme sa na záverečný turnaj bez cudzej pomoci a so cťou. Pre tých, ktorí nám neverili, mám len jeden odkaz a vopred sa zaň ospravedlňujem všetkým dámam: 'Vyfajčite si a ešte raz si vyfajčite'." Výrok sa okamžite stal taký populárny, že sa na internete začali predávať tričká s jeho tlačeným prepisom. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) začala voči Maradonovi disciplinárne konanie. Disciplinárny výbor FIFA môže argentínskemu kormidelníkovi uložiť trest suspendácie na päť zápasov a pokutu 20-tisíc švajčiarskych frankov.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 FIFA začala disciplinárne konanie voči Maradonovi (16. 10. 2009)
 Maradona má po narodení vnuka chuť žiť (23. 2. 2009)
 Maradona dlhuje talianskym daňovým úradom milióny eur (19. 10. 2008)nasledujúci článok >>
V nedeľňajšom finále MS v kulturistike, fitnes a body fitnes až šesť Sloveniek
<< predchádzajúci článok
FIFA chce zakázať zápasy vo vysokých nadmorských výškach

Maradona surovo gestikuloval do kamery - diskusné fórum čitateľov