07. marca 2007

Marcel Hossa možno až mesiac mimo hry

Hokejový útočník Marcel Hossa z New York Rangers vynechá pre zranenie kolena možno až jeden mesiac z programu zámorskej NHL. Dvadsaťpäťročný krídelník nedohral pondelkové derby s Islanders, ktoré ...

NEW YORK 7. marca (WEBNOVINY) - Hokejový útočník Marcel Hossa z New York Rangers vynechá pre zranenie kolena možno až jeden mesiac z programu zámorskej NHL. Dvadsaťpäťročný krídelník nedohral pondelkové derby s Islanders, ktoré "jazdci" vyhrali 2:1 po samostatných nájazdoch. Po Zápase hviezd s ôsmimi gólmi najlepší strelec Rangers musel odstúpiť z duelu päť minút pred koncom druhej tretiny pre natiahnuté väzy v ľavom kolene. Striedanie ešte dokončil, potom však odišiel do šatne. Utorňajšie ďalšie vyšetrenia diagnózu potvrdili a lekári po nich naordinovali troj až štvortýždňovú liečbu.

Marcel Hossa utrpel podobné zranenie ako minulý štvrtok Fiodor Ťutin, ktorý musí pauzovať tri až štyri týždne. Hossa strelil v tejto sezóne 10 gólov a pridal 8 asistencií. Darí sa mu aj v samostatných nájazdoch, keď v nich rozhodol už tri zápasy vrátane sobotňajšieho proti St. Louis. Rangers v závere základnej časti chýba aj Brendan Shanahan, ktorý nehral od 17. februára.