22. marca 2012

Marián Hossa si pripíal 901. bod, Jaroslav Halák neuspel

V päťzápasovom stredajšom itinerári stretnutí zámorskej NHL si body do hodnotenia produktivity pripísali dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa potvrdil formu z uplynulých dní i svoju ...

jaroslav halak NEW YORK 22. marca (WEBNOVINY) - V päťzápasovom stredajšom itinerári stretnutí zámorskej NHL si body do hodnotenia produktivity pripísali dvaja slovenskí hokejisti.

Marián Hossa potvrdil formu z uplynulých dní i svoju pozíciu v elitnej desiatke kanadského bodovania celej NHL.

Tridsaťtriročný krídelník Chicaga asistoval na vyrovnávajúci presný zásah v domácom dueli proti Vancouveru a napokon prispel k víťazstvu "jastrabov" 2:1 po predĺžení.

Pre Hossu to bola už 45. gólová prihrávka a 74. kanadský bod (29+45). Z víťazstva, ale v riadnom hracom čase, sa tešil aj Ľubomír Višňovský.

Tridsaťpäťročný obranca pomohol asistenciou k výhre Anaheimu na domácom ľade proti St. Louis 4:3, topoľčiansky rodák zaznamenal 26. bod v produktivite (5+21). V drese hostí odchytal Jaroslav Halák 59:14 min a inkasoval štyri góly.

V piatich stredajších zápasoch sa darilo domácim tímom, ktorí zvíťazili vo všetkých stretnutiach. Dva razy rozhodli hostitelia o svojom triumfe v predĺžení.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo - Montreal 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Carolina - Florida 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
New York Rangers - Detroit 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Chicago - Vancouver 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0) - Marián Hossa (Chicago) 0+1

Anaheim - St. Louis 4:3 (1:2, 1:0, 2:1) - Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+1, Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal 59:14 min a z 22 striel inkasoval 4 góly