Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

08. augusta 2020

Mark Zuckerberg si finančne výrazne polepšil, akcie Facebooku stúpli a nahráva mu aj TrumpŠéf Facebooku Mark Zuckerberg v súčasnosti disponuje podľa Bloombergu osobným ...Zdieľať
facebook_zuckerberg_holocaust_39417 db3604b26be14536ac1d744859312eff 676x444 8.8.2020  - Šéf Facebooku Mark Zuckerberg v súčasnosti disponuje podľa Bloombergu osobným majetkom v hodnote 100 miliárd dolárov (v prepočte 84,4 miliardy eur).


Správa prišla po tom, ako technologický gigant tento týždeň spustil na svojej platforme Instagram funkciu Reels, ktorou konkuruje obľúbenej aplikácii TikTok.

Bezos zbohatol ešte viac


Akcie Facebooku vo štvrtok narástli o šesť percent. Tridsaťšesťročný podnikateľ vlastní 13-percentný podiel v spoločnosti.

Tento rok si prilepšil už o 22 miliárd dolárov (takmer 18,6 miliardy eur), zatiaľ čo napríklad zakladateľ Amazonu Jeff Bezos zbohatol o viac ako 75 miliárd dolárov (63 miliárd eur).

Spustenie funkcie Reels nemohlo prísť v lepšom čase, keďže americký prezident Donald Trump pohrozil zákazom pre aplikáciu TikTok, ktorá podľa neho môže predstavovať bezpečnostné riziko.

Obscénne zisky


Päť najväčších amerických technologických spoločností - Apple, Amazon, Alphabet, Facebook a Microsoft má v súčasnosti trhovú cenu približne ako 30 % hrubého domáceho produktu USA.

Americký senátor Bernie Sanders tento týždeň predstavil plán na zdanenie "obscénnych ziskov", ktoré nadobudli miliardári počas pandémie koronavírusu, pričom by zdanil 60 % čistého zisku od vypuknutia pandémie do konca roka.

Tieto peniaze by použil na výdavky spojené so zdravotnou starostlivosťou pre Američanov.

Zuckerberg už v minulosti vyhlásil, že počas života rozdá 99 % akcií Facebooku prostredníctvom charitatívnej organizácie, ktorú založil s manželkou Priscillou Chan.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mark Zuckerberg si finančne výrazne polepšil, akcie Facebooku stúpli a nahráva mu aj Trump © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nové zistenie vyvrátilo 300-ročnú hypotézu o pohybe spermií. Vedcov pomýlil optický klam
<< predchádzajúci článok
Obnova Bratislavského hradu odkryla unikátny archeologický nález

Mark Zuckerberg si finančne výrazne polepšil, akcie Facebooku stúpli a nahráva mu aj Trump - diskusné fórum čitateľov