Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. januára 2011

Marko Daňo je tretím najmladším hráčom histórie extraligyTalentovaný hokejový útočník Marko Daňo, ktorý premiérovo nastúpil za seniorov Dukly Trenčín vo štvrtkovom zápase najvyššej slovenskej súťaže na ľade HK Orange v Púchove, sa stal ...Zdieľať
hokej Foto: SITA PÚCHOV 20. januára (WEBNOVINY) - Talentovaný hokejový útočník Marko Daňo, ktorý premiérovo nastúpil za seniorov Dukly Trenčín vo štvrtkovom zápase najvyššej slovenskej súťaže na ľade HK Orange v Púchove, sa stal tretím najmladším hráčom histórie extraligy. Svoju premiéru v trenčianskom drese zažil vo veku 16 rokov, 1 mesiac a 21 dní. Reprezentant Slovenska do 17 rokov v tejto sezóne už nastúpil v extralige dorastu i juniorov. Vo štvrtok v extralige seniorov vykorčuľoval na ľad vo štvrtej formácii s Alexandrom Naumovom a Ivanom Koložvárym.


V histórii extraligy boli mladšími hráčmi len Marián Gáborík a Andrej Meszároš, ktorí tiež dostali šancu od trenčianskej Dukly. Najmladším hokejistom najvyššej slovenskej súťaže je aj naďalej Marián Gáborík. Momentálne hviezda New York Rangers, narodená 14. februára 1982, nastúpila na svoj prvý extraligový zápas 13. marca 1998 a v domácom súboji Dukly Trenčín s Liptovským Mikulášom (3:3) navyše otvorila skóre stretnutia - mala vtedy 16 rokov a 27 dní. Len o necelý týždeň starší bol pri svojom debute v extralige obranca Andrej Meszároš. Považskobystrický rodák sa objavil na ľade v drese trenčianskej Dukly 15. novembra v čase, keď mal 16 rokov, 1 mesiac a 3 dni.

Doteraz tretím najmladším hráčom v najvyššej slovenskej súťaži bol obranca Richard Stehlík, ktorý v sezóne 2000/01 nastúpil v drese Skalice, keď mal 16 rokov, 2 mesiace a 25 dní.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
HÁDZANÁ: Slováci nepremieňali šance a vypili kalich do dna
<< predchádzajúci článok
Karhan sa už teší domov na Slovensko

Marko Daňo je tretím najmladším hráčom histórie extraligy - diskusné fórum čitateľov