Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. septembra 2022

Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realitaPost generálneho riaditeľa štátnej spoločnosti Slovenská pošta, a. s., už ďalej nebude zastávať Martin Ľupták. Hnutie ...Zdieľať
slovenska posta 676x522 27.9.2022 (Webnoviny.sk) - Post generálneho riaditeľa štátnej spoločnosti Slovenská pošta, a. s., už ďalej nebude zastávať Martin Ľupták. Hnutie Sme rodina o tom informovalo v utorok večer s tým, že mu uplynul mandát a ako dôvod uviedlo zmenu politickej reality.


Ministerstvo dopravy a výstavby zároveň bezodkladne začne výberové konanie na uvoľnenú pozíciu. Aktuálne prebieha výber dočasného generálneho riaditeľa spomedzi interných manažérov Slovenskej pošty.

„Ďakujeme za jeho prácu a za odštartovanie historicky najväčšej reformy pošty. V záujme zachovania kontinuity bude aj naďalej pôsobiť na Slovenskej pošte ako predseda predstavenstva," uviedol o Ľuptákovi predseda Národnej rady SR a Sme rodina Boris Kollár.

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina) vymenoval Ľuptáka na čelo štátnej poštovej spoločnosti s účinnosťou od decembra 2020. Rezort a minister, ani samotná Slovenská pošta sa k personálnej zmene v jej vedení zatiaľ nevyjadrili.


Zdroj: Webnoviny.sk - Martin Ľupták skončil na poste šéfa Slovenskej pošty, uplynul mu mandát a zmenila sa politická realita © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Odvolávanie Matoviča v parlamente iniciovala strana SaS, v návrhu sa píše aj o „one man show“ (naživo)
<< predchádzajúci článok
Stoltenberg: Ruské pseudoreferendá na Ukrajine sú neskrývaným porušovaním medzinárodného práva