30. decembra 2016

Martin sa dočkal. Zdolal Nitru po prvý raz v tejto sezóne

Hokejisti Martina, archívna snímka

Hokejisti Martina, archívna snímka Foto: TASR/Branislav Račko
Martin 30. decembra (TASR) -Stretnutie pred televíznymi kamerami začali obe mužstvá opatrne a mysleli predovšetkým na obranu. Domáci boli síce v úvode aktívnejší, ale ich prevaha bola platonická. Hralo sa dlho takmer bez streľby. Paradoxne prvú šancu mal v 10. minúte Ručkay, ale Dzubina si s jeho strelou poradil. V 13. minúte sa na druhej strane v dobrej pozícii ocitol Galamboš, ale mal vychýlenú mušku. Viac vzruchu bolo až pri dvoch presilovkách Martina a jednej Nitry. Kým domáci vyšli naprázdno, hostia sa v 17. minúte ujali vedenia, keď Milamovu strelu tečoval zblízka Cope.

Kým v prvej tretine sa Martin nevedel presadiť, úvod druhého dejstva bol pre domácich ako z rozprávky. Najprv sa presadil v 22. minúte Pulli, keď za 41 sekúnd využil presilovku pri vylúčení Slováka a za 94 sekúnd bol úspešný Varga a Martin viedol 2:1. Už tradične potom zabudli domáci brániť a úplne veľný Američan Cope už za 40 sekúnd vyrovnal. Potom sa gólostroj zastavil. V 35. minúte mohli hostia ďakovať Milamovi, ktorý dobre zastúpil brankára Hala po strele Brňáka. Martinskí hokejisti v tejto tretine nevyužili štyri výhody o jedného hráča a ani hostia neboli úspešní pri dvoch presilovkách.

Začiatok tretej tretiny patril favoritovi. Po strelách Blackwatera v 41. minúte, Macíka v 44. a Copeho v 45. domácich podržal Dzubina. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo aj teraz. Po trme-vrme pred Halom sa v 46. minúte najlepšie zorientoval Surovka a Martin opäť viedol. Od 47. minúty hral Martin ďalšiu presilovku a tri sekundy pred návratom Ručkaya na ľad prekonal Hala Bačík. Domáci sa tým dostali do dvojgólového vedenia. Hokejisti Nitry potom výrazne pridali a v 56. minúte sa gólom z hokejky Macíka vrátili do zápasu. Martin si už potom tesný náskok postrážil a po obetavom výkone si vybojoval cenné víťazstvo a dôležité tri body. Hosťom už nepomohla ani viac ako minútová hra bez brankára.

MHC Martin - HK Nitra 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
22. Pulli (Heizer, Rapáč), 23. Varga (Markovič), 46. Surovka (Markovič), 49. Bačík - 17. Cope (Milam, Slovák), 24. Cope (Slovák, Milam), 56. Macík (Štefanka). Rozhodovali: Lokšík - Riš, Smrek, vylúčení: 3:10, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov

Martin: Dzubina – Pulli, Tabaček, Bačik, Brňák, Pacalaj, Dvořák, Rusina, Salija – Rapáč, Heizer, Koyš – Korostin, Galamboš, Varga – Surovka, Dlouhý, Markovič – Rzavský, Jurášek, Mráz

Nitra:Halo - Milam, Rais, Meland, Mezei, Pupák, Ordzovenský, Korím – Cope, Slovák, Blackwater – Šiška, Krištof, Tvrdoň – Ručkay, Paukovček, Bajtek – Macík, Štefanka, Bene