Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

26. mája 2012

Martina Moravcová splnila B-limit na olympijské hrySlovenská plavecká legenda Martina Moravcová v sobotu oživila svoje šance na účasť na rekordných šiestych olympijských hrách v kariére. V rámci predposledného šiesteho súťažného ...Zdieľať
moravcova DEBRECÍN 26. mája (WEBNOVINY) - Slovenská plavecká legenda Martina Moravcová v sobotu oživila svoje šance na účasť na rekordných šiestych olympijských hrách v kariére.


V rámci predposledného šiesteho súťažného dňa 31. majstrovstiev Európy v plávaní v dlhom bazéne v maďarskom Debrecíne (21. - 27. mája 2012) dosiahla v rozplavbách na 50 m voľný spôsob čas 25,95, čím splnila B-limit na OH (26,15).

Nestačilo jej to však na postup do 16-členného semifinále šampionátu, lebo obsadila až 28. priečku.

Dvojnásobná strieborná medailistka z OH 2000 v Sydney Moravcová sa po prerušení kariéry v decembri 2009 súťažne vrátila do bazénov - už ako mamička - vlani 1. decembra v Atlante časom 26,49.

Moravcovej národný rekord na 50 m voľný spôsob má hodnotu 25,09, zaplávala ho 4. augusta 2002 v Berlíne. A-limit na tohtoročné olympijské hry v britskej metropole, na ktorých chce slovenská veteránka štartovať, je v tejto disciplíne 25,27.

Najúspešnejšia plavkyňa slovenskej histórie deklarovala túžbu predstaviť sa šiestykrát na OH v kariére, čo sa doteraz nepodarilo nikomu v dejinách bazénového plávania.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež
nasledujúci článok >>
Na Zlatej tretre bol najlepším Slovákom kladivár Lomnický
<< predchádzajúci článok
Tréner Weiss zostáva v Slovane, možno aj dokonca života

Martina Moravcová splnila B-limit na olympijské hry - diskusné fórum čitateľov