30. decembra 2015

Martinčania si podmanili Piešťany, Košice zvíťazili nad Popradom

Na snímke Radomír Heizer z Popradu a Jiří Bicek z Košíc počas zápasu 34. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Poprad a HC Košice v Poprade 30. decembra 2015. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Martin 30. decembra (TASR) -Piešťanom sa v tejto sezóne proti Martinu darí a začali lepšie aj tento duel. V 53. sekunde využili hostia zaváhanie súperovej obrany, pekne zakombinovali a J. Ručkay otvoril skóre stretnutia. Potom prevzali iniciatívu domáci. Vo 4. minúte ešte stálo pri Rybárovi štastie, keď Tvrdoň opečiatkoval žŕdku jeho bránky. V 6. minúte však už bolo vyrovnané, keď Surovka za 14 sekúnd potrestal vylúčenie Filipa. V 12. minúte hokejisti MHC otočili skóre, keď krížnu prihrávku Dlouhého premenil Poliaček a tešil sa z prvého gólu v martinskom drese. Ten istý hráč dokonal obrat, keď po ďalšej kombinácii tretieho útoku zvýšil na 3:1. V 20. minúte stála šťastena aj pri Dzubinovi, keď po individuálnej akcii Tibenský trafil len žŕdku.

V 22. minúte mohol pridať štvrtý gól T. Varga, ale z tutovky minul. Hra sa potom vyrovanala, bolo odosť nepresností, ale obe mužstvá sa snažili a bojovali o každý puk. V 29. minúte trafil Belluš len dobre postaveného Dzubinu. Na opačnej strane bol na mieste v 30. minúte Rybár po pokusoch Kokavca a Surovku. V 34. minúte dobre vypálil Galamboš, ale Rybár sa nenechal prekvapiť. V 36. minúte netrafil z dobrej pozície Brancis. Záver tretiny domáci nezvládli. V 38. minúte po chybe obrany sa presadil Tvrdoň a o 88 sekúnd vyrovnal Holovič.

V 42. minúte zaváhal Brancis, keď namiesto strely volil prihrávku. O minútu neskôr Uhrík z uhla neprestrelil Rybára. Od 44. minúty mali hokejisti z Turca trojminútovú presilovku, z toho minútu 5:3, ale doslova ju prešustrovali. V 49. minúte len zázračný zákrok Dzubinu zabránil skórovať Mikulovi. Na Martin padla deka. V útoku sa nebol schopný presadiť, a pretože ani hostia nedokázali nič vymyslieť zdalo sa, že zápas sa v riadnom hracom čase skončí nerozhodne. Šesť sekúnd pred koncom však strela T. Vargu zaskočila Rybára a domáci sa tešili z dôležitého víťazstva.

MHC Martin - ŠHK 37 Piešťany 4:3 (3:1, 0:2, 1:0)
6. Surovka (Galamboš), 12. Poliaček (Dlouhý, Dírer), 15. Poliaček (Dírer, Tabaček), 60. T. Varga (Surovka) - 1. J. Ručkay (Holovič, Tibenský), 38. Tvrdoň (Mikula, Hudec), 39. Holovič (Tibenský). Rozhodovali: Snášel – Korba, Rovenský, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2000 divákov

Košice zdolali Poprad

Poprad 30. decembra (TASR) - Pred návštevou sezóny v Poprade sa prvých 10 minút odohrávala hra väčšinou v strednom pásme. V 14. minúte putoval ako prvý vylúčený po prílišnom dôraze pri mantineli hosťujúci Dudáš a Popradčania tak inkasovali prvýkrát v zápase. Na modrej trestuhodne prepadol domáci kapitán Arne Kroták a jeho chybu potrestal po Jenčíkovej prihrávke Češík - 0:1.

Nástup do druhej tretiny vyšiel Popradu na jednotku. V 22. minúte po vyhratom buly tečoval Gáborčíkovo nahodenie Matúš Paločko a začínalo sa odznova - 1:1. Gólová odpoveď oceliarov prišla o necelých sedem minút. V predbránkovom priestore sa najlepšie zorientoval Peter Boltun a Košice opäť viedli najtesnejším rozdielom. "Kamzíkom" vyšla až tretia početná výhoda. Malinova strela od modrej prepadla až k úplne osamotenému Richardovi Rapáčovi a ten sa nemýlil - 2:2.

Na snímke nová posila Popradu Patrik Koyš (vpravo) a Peter Mikuš z Košíc počas zápasu 34. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HK Poprad a HC Košice v Poprade 30. decembra 2015. Foto: TASR/Oliver Ondráš

V tretej tretine boli Košice aktívnejším a nebezpečnejším mužstvom. Domácich púšťali pred Melicherčíkovu bránu iba ojedinele. Dianie na ľade okorenila bitka Rapáča s Macejkom. Necelú minútu pred koncom riadnej hracej doby zazvonil na Kostúrovu žrď Bartoš. Zápas tak šiel do predĺženia. V jeho poslednej minúte rozhodol gólovou strelou švihom košický matador Peter Bartoš.

HK Poprad - HC Košice 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
22. Paločko (Gáborčík, Kroták), 38. R. Rapáč (Malina, Fabian) - 15. Češík (Jenčík), 28. Boltun (Hričina), 65. Bartoš (Bicek). Rozhodovali: Jonák, Štefik - Kacej, Stanzel, vylúčení: 2:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 3011 divákov