Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

17. novembra 2020

Martinčania si za vývoz odpadu priplatia, radnica plánuje zvýšiť poplatok až o päť eurMartinčania sa budúci rok musia s najväčšou pravdepodobnosťou pripraviť na vyšší poplatok za vývoz odpadu. Radnica už totiž zverejnila pripravovaný dodatok k všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o ...Zdieľať
thinkstockphotos 921257006 676x451 17.11.2020 (Webnoviny.sk) - Martinčania sa budúci rok musia s najväčšou pravdepodobnosťou pripraviť na vyšší poplatok za vývoz odpadu. Radnica už totiž zverejnila pripravovaný dodatok k všeobecne záväznému nariadeniu (VZN) o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobný stavebný odpad. Ak ho poslanci schvália v nezmenenej podobe, ročný poplatok za vývoz odpadu stúpne z 26,20 na 31,20 eur.

Prvý pokus o zvýšenie poplatku nevyšielMartinská radnica sa pokúšala zvýšiť poplatok už vlani, keďže na služby súvisiace s vývozom a skládkovaním odpadu doplácala z rozpočtu 790-tisíc eur navyše.

Do zastupiteľstva síce pripravila návrh na zvýšenie poplatku o tri eurá, v poslaneckom zbore však nezískal potrebnú trojpätinovú podporu. V hlasovaní k tomu chýbal jediný hlas, a tak sa pre rok 2020 nakoniec odpadový poplatok nemenil.

Martinčania si za vývoz priplatia viac


Aktuálny návrh na zvýšenie poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady je ešte razantnejší. V návrhu dodatku k VZN je jeho denná sadzba stanovená na 0,0855 eura.

Znamená to, že kým Martinčania doteraz platili za vývoz a uloženie odpadu ročne 26,20 eur, po novom to bude 31,20 eur. Rovnako o päť eur by mali vzrásť aj odpadové poplatky pre majiteľov ubytovacích a reštauračných zariadení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Martinčania si za vývoz odpadu priplatia, radnica plánuje zvýšiť poplatok až o päť eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sloboda bez zodpovednosti je len ilúzia slobody, povedal Matovič pri príležitosti 17. novembra
<< predchádzajúci článok
Peru má nového dočasného prezidenta, stal sa ním centrista Francisco Sagasti

Martinčania si za vývoz odpadu priplatia, radnica plánuje zvýšiť poplatok až o päť eur - diskusné fórum čitateľov