Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. septembra 2007

Masový vrah Pičuškin nemal v úmysle prestať vraždiťSériový vrah Alexander Pičuškin pre ruskú televíziu uviedol, že ak by ho nechytili, nikdy by neprestal vraždiť. Polícia tak podľa jeho slov zachránila množstvo životov, keď ho ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. septembra (WEBNOVINY) - Sériový vrah Alexander Pičuškin pre ruskú televíziu uviedol, že ak by ho nechytili, nikdy by neprestal vraždiť. Polícia tak podľa jeho slov zachránila množstvo životov, keď ho dolapila. Pičuškin, ktorého úrady zadržali minulý rok, to povedal vo väzení, čakajúc na súd.

Prípad Bicevského maniaka dostal názov podľa parku na juhu Moskvy, v ktorom medzi stromami usmrcoval svoje obete. Nikto pritom nevie, koľko ich presne bolo. Súd Pičuškina obvinil zo 49 vrážd a troch pokusov o vraždu. On však tvrdí, že doteraz zabil 61 ľudí, z čoho 60 priamo v Bicevskom parku. Vyšetrovatelia sa pre médiá vyjadrili, že kriminálnik chcel zabiť na každé zo 64 políčok na šachovnici jedného človeka.

Mnohé z jeho obetí bývali v okolí parku. Tridsaťtriročný Pičuškin pracoval v neďalekom obchode. Svetlana Mortjaková bola jeho susedkou. "Volal ma teta Sveta," uviedla pre médiá. Sedemdesiatročná Mortjaková žila v byte pod ním. Pamätá si ho ako veľmi slušného a ohľaduplného človeka. Ako prezradila, zbožňoval zvieratá a keď nejaké umrelo, vzalo ho to. Spomenula si aj na jeden deň, keď ho našla opitého, ako plačúc sedí na schodisku pred domom. Dôvodom bola smrť jeho obľúbenej mačky. Najviac jej však v pamäti utkvela udalosť z minulého roka, keď sa vrátila z letného tábora pre deti, kde pracovala cez školské prázdniny. "Dcéra mi povedala: 'Mami, chytili toho maniaka! Nikdy mi neuveríš, kto to je. Saša Pičuškin!'. Šokovalo ma to," spomínala Mortjaková pre internetovú stránku spoločnosti BBC, pričom sa počas konverzácie niekoľkokrát prežehnala. Park je len neďaleko od domu, v ktorom bývali. Ako priznala, často tam chodila so svojou dcérou po vodu k prameňu. Až neskôr zistili, že práve v tejto časti našli niekoľko tiel.

Keď Pičuškin zabíjal, pozval svoje obete do parku, aby s ním išli piť. Mnohé z nich boli muži v strednom veku. O život ich pripravoval dvoma spôsobmi. Buď ich sotil do kanálu alebo zozadu udrel kladivom do hlavy. Pičuškin žil v byte so svojou mamou Natalijou. Minulý rok, po jeho zatknutí, prehovorila pre bulvárny denník Tvoj Deň. "Ako som len mohla tušiť, že sa z neho stane taká beštia?," citovali ju noviny.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Za vysťahovávaním Rómov vidí rasové motívy
<< predchádzajúci článok
Reálny rast HDP v tomto roku podľa IFP dosiahne 8,8 %