24hod.sk    Gala

17. novembra 2012

MasterChef: Ján a Václav neopravili bolonskú omáčku, v šou končiaAmatérski kuchári z MasterChef Ján Rambousek a Václav Říha použili pri oprave zle pripravenej bolonskej omáčky suroviny, ktoré do originálnej omáčky nepatria. Igor sa ako jediný v eliminácii zachránil.Zdieľať
Ján Rambousek Výhru 50-tisíc eur a šancu vydať vlastnú kuchársku knihu v kulinárskej šou MasterChef už definitívne nebudú mať Václav Říha ani Ján Rambousek.


V súťaži sa im stal osudným taliansky týždeň a oprava zlej bolonskej omáčky v eliminácii. Vo vyraďovacom kole sa ocitli všetci amatérski kuchári až na trojicu Alica, Adriana a Marek, ktorí najlepšie pripravili domáce cestoviny a okrem postupu dostali aj možnosť získať imunitu do budúceho týždňa.

V tomto súboji zvíťazila Michaela a najbližšie sa tak nemusí obávať vyradenia.

Eliminácia mala až dve kolá. V prvom mali pomenovať dve desiatky rôznych druhov cestovín, najmenej zdatní postúpili do druhej časti eliminácie.

Trojica v zložení Igor, Ján a Václav musela opraviť zle pripravenú bolonskú omáčku. „Myslím si, že som to urobil dobre a porotu prekvapím,“ veril si Igor. Igorovo jedlo pochválili, ostatní použili aj netradičné suroviny, ktoré do originálnej bolonskej omáčky nepatria.

Václav Říha„Iba jeden z vás po tomto týždni bude mať právo bojovať o titul MasterChef a tým je Igor,“ povedal porotca Jiří Štift. „Musíme uznať, že ty si bolonskú omáčku opravil najlepšie. Urobil si len jednu chybu, keď si tam dal viac cukru, ale v porovnaní s ostatnými si jasný víťaz,“ pokračoval Štift.

„Páni, vy ste v tejto šou predviedli toľko dobrej práce. Václav, ty si ma presvedčil, že ako tímový hráč si prosto úžasný,“ rozdával komplimenty Štift.

Honza sa podľa neho stal aj vynikajúcim pekárom. „Len my jediní sme splnili zadanie a urobili sme omáčku, ktorú svet nevidel,“ neprestali žartovať vyradení kuchári. Václav teraz drží palce Marekovi, aby sa výhra doniesla do Prahy, kde podľa neho patrí.

V šou MasterChef ostalo už iba posledných sedem kuchárov.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/masterchef-jan-a-vaclav-neopravili-bolonsku-omacku-v-sou-koncia-cl212858.html