Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. októbra 2021

Máte syna? Podarilo sa vám odovzdať mu svoje najlepšie vlastnosti? Ako ovplyvňuje milujúca matka svojho synaÚžasné spojenie medzi matkou a jej deťmi nemožno ignorovať. Úzky vzťah s matkou pomáha naplno rozvíjať osobnosť dieťaťa.Zdieľať
Máte syna? Podarilo sa vám odovzdať mu svoje najlepšie vlastnosti? Ako ovplyvňuje milujúca matka svojho syna

Ale vzťah medzi matkou a synom si zaslúži osobitnú pozornosť. Ako ovplyvňuje milujúca matka syna?

1. Nižšia pravdepodobnosť neuvážených činov

Ženy zvyčajne nie sú tak bezohľadné ako muži. Sú viac informované a opatrné a nie sú ochotné riskovať svoje zdravie a život. Sú spravidla praktickejšie a uvedomujú si, čo ich činy spôsobia. Práve od matky sa syn dozvie, že je rozumné byť opatrný. Bude premýšľať o svojich aktivitách a naučia sa zodpovednosti od najútlejšieho veku. Pri láskyplnej matke vyrastie syn zodpovednejší a zrelší.

2. Vyššia pravdepodobnosť úspechu

Bolo preukázané, že synovia, ktorí majú silnú väzbu so svojou matkou, majú väčšiu zodpovednosť. Sú obvykle dobre zbehlí v tom, čo robia, a bývajú úspešnejší. Bolo vykonané mnoho štúdií, ktoré ukázali, že dieťa dedí svoj intelekt od svojej matky, a preto je ich spojenie hlbšie.

3. Kontinuita

To, čo sa syn dozvie od svojej matky, odovzdá potom svojmu synovi alebo dcére. Matka učí svojho syna trpezlivosti, teplu, štedrosti, súcitu, láske a mnohému ďalšiemu. Zostane s ním až do konca svojho života a on to zase odovzdá svojim deťom.

4. Menej predsudkov

Vo svete, kde dominujú muži, existujú desiatky predsudkov a stereotypov. Niektoré z nich sú tak jemné, že ľudia si ani neuvedomujú, že sú to predsudky. Môžu sa rýchlo stať súčasťou vašej povahy, ak nie ste opatrní. Keď je vzťah medzi matkou a synom hlboký, syn začne vidieť, ako tieto predsudky ovplyvňujú jeho matku a ženy okolo neho. Učí sa od nej, čo je vhodné a čo je nevhodné.

5. Lepšie komunikačné schopnosti

V porovnaní s mužmi sa ženy zvyčajne vyjadrujú lepšie a chápu interpersonálnu komunikáciu s ostatnými. Sú dobrým príkladom, pokiaľ ide o komunikačné zručnosti. Keď má syn blízky vzťah so svojou matkou, ona mu tieto črty odovzdá.

6. Rešpekt a dôstojnosť

Syn pozoruje, ako matka reaguje na udalosti a ako sa správa v každodenných situáciách. V jej obraze a podobe syn študuje rôzne spôsoby, ako prekonať nezhody v živote. Chlapec rozvíja empatiu, keď vidí svet z pohľadu svojej matky. Ženy sú zvyčajne viac ošetrujúce a úctivejšie voči starším ľuďom a učia to svojich synov.

7. Emocionálna inteligencia

Ženy sú zvyčajne viac emocionálne vyzretejšie ako muži, a pretože sú tiež obvykle primárnymi opatrovateľkami detí, odovzdávajú to svojim synom. Sú citlivejšie a pozornejšie k emocionálnemu blahu svojich detí a lepšie reagujú na ich emócie. Syn matky, ktorá je emocionálne inteligentná, zvyčajne získa tiež tieto schopnosti. Pozoruje, ako reaguje na druhých, a dozvedá sa, ako cítiť a rozumieť druhým. Po mnoho rokov sa učia správať sa ako ona a rozvíja svoju vlastnú emocionálnu inteligenciu.© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ÚVZ: Pravidelný pohyb a dostatok spánku posilňujú imunitný systém
<< predchádzajúci článok
Jednoduchý spôsob, ako zbaviť muža chrápania. Jeden pohár na noc pre úplné ticho

Máte syna? Podarilo sa vám odovzdať mu svoje najlepšie vlastnosti? Ako ovplyvňuje milujúca matka svojho syna - diskusné fórum čitateľov