17. februára 2010

Matej Kazár predčasne cestuje domov

Pre slovenského biatlonistu Mateja Kazára sa XXI. ZOH vo Vancouveri predčasne skončili bez toho, aby nastúpil na čo len ...

Pre Mateja Kazára sa ZOH skončili predčasne

WHISTLER 17. februára (WEBNOVINY) - Pre slovenského biatlonistu Mateja Kazára sa XXI. ZOH vo Vancouveri predčasne skončili bez toho, aby nastúpil na čo len jediný štart v pretekoch. Po aklimatizačnom sústredení v Canmore pricestoval do dejiska súťaží vo Whistleri v zlom zdravotnom stave. Lekári u neho diagnostikovali zápal priedušiek, nasadili mu antibiotiká. Jeho zdravotný stav mu však neumožňuje, aby zasiahol v Kanade do bojov a vedenie slovenskej výpravy sa rozhodlo predčasne ho poslať domov. Dvadsaťšesťročný Kazár štartoval už na predchádzajúcich ZOH v Turíne 2006, kde v rýchlostných pretekoch skončil na 57. mieste a v stíhacích pretekoch ho klasifikovali na 52. priečke.
"Matej odlieta vo štvrtok 18. februára. Lekári neodporúčajú jeho zotrvanie v dedine, do konca olympiády sa už nezotaví natoľko, aby mohol nastúpiť v pretekoch. Bude preto lepšie, keď sa vráti domov," uviedol pre agentúru SITA prezident Slovenského zväzu biatlonu a vedúci biatlonovej výpravy Juraj Sanitra. Vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km teda nastúpi Pavol Hurajt, Marek a Miroslav Matiaškovci a Dušan Šimočko. V kategórii žien sa tréner Milan Gašperčík rozhodol pre to isté kvarteto ako pre rýchlostné preteky - Anastasia Kuzminová, Janka Gereková, Martina Halinárová a Ľubomíra Kalinová. Ako náhradníčka bude pripravená Natália Prekopová.