Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. marca 2020

Matej Tóth by teraz s kariérou najradšej skončil, no nechce robiť unáhlené rozhodnutiaZa ostatné dva týždne sa Matejovi Tóthovi rozpadla prakticky celá olympijská koncepcia. Na jej konci chcel v japonskom Sappore obhajovať zlatú medailu v chôdzi na 50 km z olympijských hier v Riu de Janeiro. ...Zdieľať
matej toth 676x488 25.3.2020  - Za ostatné dva týždne sa Matejovi Tóthovi rozpadla prakticky celá olympijská koncepcia. Na jej konci chcel v japonskom Sappore obhajovať zlatú medailu v chôdzi na 50 km z olympijských hier v Riu de Janeiro. Proti však bola celosvetová pandémia koronavírusu.


Najprv oficiálne zrušili domáci šampionát chodcov, tradičné podujatie Dudinská päťdesiatka. A keď chcel neskôr využiť možnosť na splnenie olympijského limitu (3:50:00 h) štartom na francúzskych majstrovstvách v Giene, aj tieto preteky zrušili.

Napokon padol definitívny verdikt o zrušení celej olympiády. V utorok sa na tom v telefonickom rozhovore dohodli japonský premiér Šinzó Abe a prezident MOV Thomas Bach.

Viac o téme: Koronavírus


"Som milo prekvapený rýchlym rozhodnutím Japoncov a Medzinárodného olympijského výboru. Zrejme si uvedomili, že bol na nich vyvíjaný zo všetkých strán obrovský tlak. Preto to urobili takto rýchlo a nečakali ďalšie tri-štyri týždne. Je to rozhodnutie z rozumu," vyhlásil Matej Tóth pre agentúru SITA.

Koniec kariéry Mateja Tótha?


Dôležité rozhodnutie v súvislosti s posunom olympijských hier čaká aj na Mateja Tótha. Elitný slovenský športovec z Nitry je ročník narodenia 1983 a nedávno oslávil už 37. narodeniny.

Dlhoročný člen VŠC Dukla Banská Bystrica už pred niekoľkými dňami naznačil, že olympiáda v inom termíne ako tohto roku by už nemusela byť s jeho účasťou.

"Mám zmiešané pocity. Na jednej strane je to dobré a rozumné rozhodnutie a väčšine športovcov dokáže uľaviť z tlaku, že musia myslieť na olympiádu v čase, keď je to druhoradé. Na druhej strane pre mňa osobne to nie je ideálne riešenie. Momentálne si neviem predstaviť, že budem štartovať na olympiáde aj o rok. Uvedomujem si však, že záujmy jednotlivca musia ísť stranou, aby to bolo dobré pre väčšinu," zhodnotil Matej Tóth a ďalej pokračoval: "Je ešte skoro sa teraz vyjadrovať, čo bude ďalej s mojou kariérou. Chce to ešte čas sadnúť si a podebatovať s najbližšími. Potom sa uvidí, čo ďalej. Ak by to bolo len na mne, tak teraz poviem, že to už nedám, lebo som vyčerpaný a moja hlava to už nezvládne. Chcem sa však rozhodovať v inom rozpoložení, keď sa situácia na Slovensku aj vo svete upokojí a aj ja budem viac oddýchnutý."

Dcéram pomáha s učením


Rovnako ako tisícky iných ľudí na Slovensku, aj Matej Tóth zostal v čase silnejúceho koronavírusu doma s deťmi, ktorým sa musí venovať viac ako predtým. Spolu s manželkou Lenkou vychovávajú 13-ročnú Emmu a o dva roky mladšiu Ninu.

"Mám doma siedmačku a štvrtáčku. Keďže manželka je učiteľka, ona väčšinu času trávi so štvrtáčkou Ninkou a ja sa viac venujem siedmačke Emmke, ktorá je už samostatnejšia. Poctivo si však každý deň opakujem učivo zo siedmeho ročníka. Snažím sa jej pomáhať s prácami a oživujem si školské časy," doplnil Matej Tóth pre SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Matej Tóth by teraz s kariérou najradšej skončil, no nechce robiť unáhlené rozhodnutia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: Strieborný Tóth a jeho vďačnosť: Impulz možno aj z neba (7. 8. 2018)
 FANTÁZIA: Matej Tóth sa stal vicemajstrom Európy (7. 8. 2018)
 Tóth je nevinný, IAAF sa neodvolá na arbitráž (21. 12. 2017)
 SAZ uznal argumenty Mateja Tótha a zrušil jeho dočasnú suspendáciu (4. 10. 2017)
 Kampaň stála Tótha život, Nádej už kandidátku nedoplní (13. 6. 2006)
 Exminister kultúry F. Tóth zahynul pri nehode (13. 6. 2006)
 M. Dzurinda označil konanie F. Tótha za neetické a nemravné (30. 3. 2006)
 Tóth nevidí dôvod na odstúpenie, iní mu závidia úspechy (30. 3. 2006)
 Ministrovi kultúry opäť hrozí odvolanie, dôvodom list učiteľom (29. 3. 2006)
 Minister Tóth nevidí dôvod na odchod z funkcie (29. 3. 2006)nasledujúci článok >>
Pre Real Madrid je najvyššou prioritou Haaland, no podľa jeho agenta zatiaľ zostane v Dortmunde
<< predchádzajúci článok
Odložená letná olympiáda narušila Bartekovej plány, ale považuje to za najrozumnejšie riešenie

Matej Tóth by teraz s kariérou najradšej skončil, no nechce robiť unáhlené rozhodnutia - diskusné fórum čitateľov