Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. mája 2012

Matovičov poslanec vyzýval v parlamente BohaNeradostnú platovú situáciu v školstve poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka (OĽaNO) ilustroval vlastným platom, ktorý ešte nedávno ako stredoškolský učiteľ dostával. Ako na úvod ...Zdieľať
parlament rokoval o verejnej volbe prok BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) - Neradostnú platovú situáciu v školstve poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka (OĽaNO) ilustroval vlastným platom, ktorý ešte nedávno ako stredoškolský učiteľ dostával.


Ako na úvod štvrtého rokovacieho dňa druhej schôdze parlamentu povedal na margo programového vyhlásenia vlády, na platovom dekréte mu po štrnástich rokoch aj s osobným príplatkom svieti suma 643 eur v hrubom, teda približne 500 eur v čistom.

V tomto zmysle upozornil, že bez posilnenia sociálneho zabezpečenia učiteľov sa nepodarí posilniť ich autoritu.

Vašečka bol už druhým členom klubu OĽaNO, ktorý v pléne vzýval nadpozemské sily, konkrétne kresťanského Boha. Pomodlil sa za predsedníctvo parlamentu, poslancov, ministrov či premiéra. "Prosím ťa, aby sme naozaj slúžili pravde, dobru a láske. Amen," zakončil svoje vystúpenie.

Po Vašečkovi je do rozpravy k programovému vyhláseniu písomne prihlásených ďalších 15 poslancov, potom dostanú členovia snemovne príležitosť prihlásiť sa opäť. O tom, kedy sa o programovom dokumente bude hlasovať, rozhodne záujem pléna o diskusiu.


Na programe je aj poisťovňa a SPP

Po prerokovaní programového vyhlásenia vlády prídu na pretras dve normy z dielne vládneho Smeru-SD.

Richard Raši do parlamentu predložil novelu zákona o zdravotnom poistení, vďaka ktorej by mala Všeobecná zdravotná poisťovňa ročne získať o 30 miliónov eur viac.

Sociálni demokrati tiež plánujú presadiť, aby o podávaní návrhov na zmenu regulovaných cien nerozhodovalo predstavenstvo, ale valné zhromaždenie regulovaného subjektu.

Znamenalo by to, že návrh na úpravu cien plynu v SPP by neschvaľovalo predstavenstvo, kde má väčšinu francúzsky Gaz de France a nemecký E.ON Ruhrgas, ale valné zhromaždenie, ktoré ako väčšinový akcionár kontroluje štát.


Sulíkovci potrebujú 90 poslancov

Pozornosť bude pútať aj diskusia o znížení počtu poslancov na 100 a zrušení trestnoprávnej imunity.

Oba návrhy do parlamentu predložila liberálna SaS.

Obe zasahujú do Ústavy SR a na ich schválenie je preto potrebných 90 hlasov, ktoré bez Smeru-SD v parlamente získať nemožno.

Sociálni demokrati však SaS podporu neprisľúbili, opoziční partneri sa stavajú ústretovo len k zrušeniu imunity.

Predseda parlamentu Pavol Paška pritom avizoval, že vytvorí skupinu, ktorá pripraví zrušenie trestnoprávnej imunity tak, aby bolo účinné na 20. výročie prijatia Ústavy SR – 1. septembra 2012.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OZ Maják vytvára sociálne výcviky pre trestané osoby
<< predchádzajúci článok
Mamy by zmenili prístup pôrodníc tesne po pôrode