24hod.sk    Z domova

26. januára 2021

Mazurek je u kotlebovcov na druhej koľaji, odchod zo strany po spore s predsedom nevylučujú ani ďalšíČlenovia strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), ktorí sa v poslednom období dostali do sporu s jej ...Zdieľať
img_9257 676x451 26.1.2021 (Webnoviny.sk) - Členovia strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS), ktorí sa v poslednom období dostali do sporu s jej predsedom Marianom Kotlebom, zvažujú úplný odchod zo strany. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Spor odštartoval začiatkom januára


Podľa portálu už Kotleba dokonca zrušil poslancom Milanovi Mazurekovi, Ondrejovi Ďuricovi a europoslancovi Milanovi Uhríkovi aj stranícke maily.

Portál pripomína, že spor v strane odštartoval začiatkom januára, keď snem bez vedomia viacerých významných členov predsedníctva zmenil stanovy ĽSNS. Uhrík, Mazurek aj Ďurica následne oznámili, že za takýchto okolností v predsedníctve strany končia.

Uhrík v súvislosti s možným odchodom zo strany pre spomínaný portál skonštatoval, že situácia je vážna, nie však zúfalá. „Zatiaľ sú teoreticky možné všetky možnosti,“ povedal.

Kotleba berie celú vec a vedomie


Mazurek zase v online relácii portálu Kulturblog uviedol, že je v rámci strany na druhej koľaji. „To v živote možno zažijete len raz, že sa cítite byť zradený ľuďmi, s ktorými ste niečo budovali, boli ste ochotný ísť za nich do väzenia,” vyhlásil.

Kotleba na kritiku spolustraníkov reagoval tým, že celú vec zobral na vedomie. „Kto chce ísť vlastnou cestou, kľudne môže ísť, my predsa nebudeme nikoho držať nasilu,“ zdôraznil vo zverejnenom videu.

Nový hovorca strany Martin Beluský v súvislosti so zrušením mailov pre bývalých členov predsedníctva povedal, že išlo o prirodzený krok. Stranícke e-maily totiž podľa neho používajú iba stranícki funkcionári, nie radoví členovia. V súvislosti so zmenami stanov strany zase zdôraznil, že ich podporili všetci delegáti.Zdroj: Webnoviny.sk - Mazurek je u kotlebovcov na druhej koľaji, odchod zo strany po spore s predsedom nevylučujú ani ďalší © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/mazurek-je-u-kotlebovcov-na-druhej-kolaji-odchod-zo-strany-po-spore-s-predsedom-nevylucuju-ani-dalsi-cl748958.html