Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. apríla 2010

mBank vykázala vlani stratu 10,1 mil. eurBRE Bank SA, pobočka zahraničnej banky mBank v SR vykázala v minulom roku stratu 10,1 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z jej údajov, čisté úrokové výnosy síce zaznamenali výrazný ...Zdieľať
euro Ilustračné foto: SITA BRATISLAVA 1. apríla (WEBNOVINY) - BRE Bank SA, pobočka zahraničnej banky mBank v SR vykázala v minulom roku stratu 10,1 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z jej údajov, čisté úrokové výnosy síce zaznamenali výrazný medziročný nárast z úrovne 476 tis. eur na 3,2 mil. eur, avšak náklady na tvorbu opravných položiek k úverom dosiahli 3,4 mil. eur. Banka mala zároveň aj vyššie náklady na poplatky a provízie, a to 2,8 mil. eur. Ako už niekoľkokrát upozornila mBank, súvisí to s jej proklientským nízkonákladovým modelom, ktorý je založený na nulových poplatkoch za väčšinu bankových služieb. mBank plánuje dosiahnutie ziskovosti po prvýkrát v roku 2012.


Bilančná suma bola na konci minulého roka vo výške 293,3 mil. eur. Pohľadávky voči klientom boli na konci decembra v sume 86,8 mil. eur. Z toho účelové úvery zabezpečené nehnuteľnosťou boli za 59,1 mil. eur, bezúčelové úvery zabezpečené nehnuteľnosťou tvorili 17,2 mil. eur a spotrebné úvery predstavovali 8,4 mil. eur. Banka však vytvorila opravné položky na zníženie hodnoty úverov v objeme takmer 3,6 mil. eur a čisté pohľadávky voči klientom tak predstavovali 83,3 mil. eur. Záväzky voči klientom boli vo výške 291,5 mil. eur, pričom 99 % z toho tvorili vklady fyzických osôb.

Pobočka zahraničnej banky mBank v SR začala na Slovensku svoju oficiálnu činnosť 25. novembra 2007. Je retailovou divíziou elektronického bankovníctva jednej z najväčších poľských finančných inštitúcií BRE Bank SA. Tá sa špecializuje na poskytovanie bankových služieb pre veľké podnikateľské subjekty, medzinárodné korporácie, ako aj na segment malých a stredných podnikov. BRE Bank SA je členom nemeckej Commerzbank, v poľskej BRE Bank vlastní viac ako 70-percentný podiel.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lavrov odmieta stretnutie so slovenskými novinármi
<< predchádzajúci článok
Turizmu by podľa Fica pomohla nižšia DPH

mBank vykázala vlani stratu 10,1 mil. eur - diskusné fórum čitateľov