Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2010

MDPT pracuje na stanovisku k mýtu pre Brusel...Zdieľať
gasparovic figel Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ján Figeľ počas prijatia u prezidenta SR Ivana Gašparoviča, kde rokovali o plánovanom zámere výstavby diaľnic.

Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) - Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR pracuje na detailoch oficiálneho stanoviska Slovenskej republiky k výhradám Bruselu pri prideľovaní zákazky na elektronické diaľničné mýto. "Už som sa stretol so zodpovednými pracovníkmi a partnermi v tomto prípade, ktorí vykonávajú mýtnu koncesiu tak, aby sme hľadali detaily pozície Slovenskej republiky s cieľom úspešne obstáť," konštatoval po utorňajšom stretnutí s prezidentom SR Ivanom Gašparovičom minister dopravy Ján Figeľ. Ako dodal, stanovisko by malo byť hotové do stanoveného termínu, teda do konca novembra. "A to tak, aby sme obhájili celospoločenský záujem," dodal Figeľ.


Minister sa s prezidentom stretol na vlastnú žiadosť, aby sa s hlavou štátu porozprával o jeho predstavách pri budovaní dopravnej infraštruktúry. Prezident totiž pred časom uviedol, že predraženie diaľnic nastane vtedy, až sa diaľnice stavať nebudú. "Ja som veľmi rád, že sme spolu mohli hovoriť o týchto otázkach, kde pán minister povedal svoju predstavu s jednoznačným záverom, že žiadna cesta, ktorá je v pláne, sa nezastavuje, že sa bude stavať ďalej, že hľadajú nové možnosti financovania, ktoré je lacnejšie," konštatoval po stretnutí Gašparovič Ako dodal, či sa to podarí, ukáže až čas. "Ja verím, že pán minister všetko preto urobí, aby sa diaľnice ďalej stavali," povedal prezident.Figeľ prezidentovi potvrdil záujem vlády na pokračovaní výstavby infraštruktúry, avšak aj s ohľadom na ceny. "Ubezpečil som pána prezidenta, že staviame a budeme stavať aj tie úseky, ktorých realizácia sa nenaplnila cez najväčší PPP projekt. Budeme ich stavať jednotlivo, verím, že aj za lepšie ceny a už v dohľadnom čase," konštatoval Figeľ. S prezidentom sa bavili aj o projekte širokorozchodnej trate. Jej posúdenie by mala priniesť štúdia, ktorá by mala byť zverejnená v októbri. "Ďalšie postoje alebo hodnotenie ministerstvo vyjadrí po oboznámení sa s týmto zámerom," konštatoval Figeľ.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dexia chce v roku 2014 dosiahnuť zisk 1,8 mld. eur
<< predchádzajúci článok
USA: Bosna bez reformy, ostane mimo EÚ a NATO

MDPT pracuje na stanovisku k mýtu pre Brusel - diskusné fórum čitateľov