Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. septembra 2010

MDPT s využitím PPP pri výstavbe diaľnic počítaMinisterstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) pri výstavbe diaľnic naďalej uvažuje o možnosti využitia projektov verejno-súkromného partnerstva (PPP). ...Zdieľať
figel Ján Figeľ

Foto: SITA/Dušan Hein BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) pri výstavbe diaľnic naďalej uvažuje o možnosti využitia projektov verejno-súkromného partnerstva (PPP). Informoval o tom minister dopravy Ján Figeľ na utorkovom HN Clube, ktorého hlavnou témou bolo financovanie budovania diaľnic. Na zámere rezortu dopravy využívať v budúcnosti súkromné zdroje pri výstavbe diaľničnej infraštruktúry podľa neho nič nemení ani skutočnosť, že prvý balík PPP na výstavbu a prevádzku piatich úsekov D1 medzi Martinom a Prešovom sa nezrealizuje. Projekt nebol totiž finančne uzatvorený ani v šiestom predĺženom termíne koncom augusta, čím koncesná zmluva z apríla minulého roka stratila platnosť.

"PPP sú korektný zdroj, dôležitá alternatíva pri financovaní výstavby diaľnic," uviedol Figeľ. Ministerstvo dopravy bude podľa neho ďalej rokovať o využívaní PPP projektov pri výstavbe diaľnic a rýchlostných ciest. Musia byť však výhodné nielen pre stavebné firmy, ale aj pre štát. Ďalšia výstavba diaľnic a rýchlociest má byť podľa ministra dopravy financovaná najmä z európskych prostriedkov a štátneho rozpočtu. Figeľ ďalej informoval, že rezort dopravy po usporiadaní vzťahov s konzorciom Slovenské diaľnice, ktoré malo prvý balík PPP realizovať, plánuje ešte na jeseň tohto roka vyhlásiť tendre na výstavbu jednotlivých úsekov na D1.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nazarbajev chce obrátiť tok sibírskych riek
<< predchádzajúci článok
SE finišujú s uzatváraním zmlúv pre EMO

MDPT s využitím PPP pri výstavbe diaľnic počíta - diskusné fórum čitateľov