Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. júna 2010

Mečiar cestou na voľby videl obeť nehodyPredseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar dnes prišiel odvoliť do Bratislavy o pár hodín neskôr, ako plánoval. Cestou totiž jeho vozidlo muselo ostať stáť pre dopravnú ...Zdieľať
fico Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Predseda ĽS-HZDS Vladimír Mečiar dnes prišiel odvoliť do Bratislavy o pár hodín neskôr, ako plánoval. Cestou totiž jeho vozidlo muselo ostať stáť pre dopravnú nehodu na diaľnici D1 pri obci Červeník. Pri nehode zahynul mladý vodič, traja spolujazdci boli ťažko zranení. „Ja som to priamo nevidel, len som bol druhý v rade, keď sa to vyšetrovalo,“ povedal Mečiar pred budovou ZŠ na Hlbokej ceste, kam prišiel voliť z Trenčianskych Teplíc. „Bolo to veľmi nepríjemné, toho mŕtveho som videl,“ povedal Mečiar.

Samotné voľby vníma Mečiar podľa jeho slov s pokojnými pocitmi a stále očakáva, že jeho strana bude mať dvojciferný výsledok na konci dnešného volebného dňa, čo viackrát spomenul v predvolebných rozhovoroch. „Tie voľby majú svoj význam, svoju dôležitosť. To, čo bolo treba urobiť, sprostredkovanie posolstva ľuďom, sme urobili a teraz počkáme, ako sa rozhodnú,“ povedal.

Podľa šéfa HZDS v týchto voľbách dve veci zohrali rozhodujúci význam. „To je tlak južného suseda a pomery v EU v súvislosti s eurom,“ vysvetlil. Mečiar si myslí, že tieto dva faktory zohrávajú väčšiu úlohu ako vnútrostranícke a vnútroštátne.

„Zhruba každých 20 rokov sa prehodnocuje, čo sa malo urobiť. Teraz je to znovu križovatka, keď sa má vyrovnať s krízou a založiť nejaké nové aktivity,“ myslí si Mečiar o ďalšom smerovaní krajiny po voľbách. Spomínané aktivity majú byť podľa neho predovšetkým v ekonomicko-sociálnej oblasti. „Je tam niekoľko smerov, ktoré sú strategicky rozhodujúce. Ak sa premeškajú, zaplatí sa veľká cena. Takže v tomto je ich politický význam,“ skonštatoval Mečiar, ktorý chce na výsledky volieb počkať do nedele na centrále ĽS-HZDS.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko nepošle vojenskú pomoc na zastavenie násilia
<< predchádzajúci článok
Ficove diaľnice vraj voličov neovplyvnili

Mečiar cestou na voľby videl obeť nehody - diskusné fórum čitateľov