Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. septembra 2005

Mečiar : Splatil som Elektru!Mečiar tvrdí, že splatil Elektru. Z čoho?!Zdieľať
Vladimír Mečiar všetkým predviedol, ako sa splácajú mnohomiliónové dlhy. Je to veľmi jednoduché! „Nesplácam pôžičku, lebo žiadnu nemám. Všetko je vyrovnané,“ vyhlásil. Podľa tvrdení podnikateľa Petra Zieglera, od ktorého si údajne požičal na vilu Elektra, malo ísť o sumu vyššiu ako medializovaných 41 miliónov, ale menej ako 100 miliónov korún. Mečiar však nikdy vyslovene nepotvrdil ani výšku sumy, ani osobu, od ktorej si požičal.

Líder HZDS včera pre agentúru SITA uviedol, že pôžičku nesplatil jednorazovo, ale vyrovnaním cez „majetkové práva na majetok jeho manželky“. A zaplatil aj úroky! Keďže v majetkovom priznaní z 31. marca ešte akúsi pôžičku uvádza, zrejme sa jej zbavil medzi marcom a septembrom tohto roku.
„Tá formulácia môže znamenať všeličo,“ komentuje Mečiarovo vysvetlenie právnik Transparency International Pavel Nechala. „Výbor pre nezlúčiteľnosť funkcií má k dispozícii majetkové priznanie Mečiarovej manželky, mal by to preveriť,“ dodáva. Nechala si však napriek tomu nie je istý efektívnosťou kontroly výboru. „Závisí to od toho, čo manželka predložila.
Ak predložila majetkové oznámenie v rovnakom rozsahu ako Mečiar, tak výbor nebude mať dáta,“ vysvetlil. „Samozrejme, budem reagovať tak, že to budem žiadať na výbore preveriť. To isté bude platiť aj vo vzťahu k pánovi Abelovskému,“ vysvetľuje člen výboru Dušan Čaplovič (Smer). Abelovský totiž ako poslanec za finančnú odmenu zastupoval majiteľov pozemkov pod KIA. Ani Čaplovič si, vzhľadom na veľkú všeobecnosť majetkových priznaní, od toho veľa nesľubuje. „Tie priznania sú také, aké sú... Môžeme sa na to pozrieť, môžem osloviť aj pracovníkov výboru, ale to je všetko.“

Elektra v dátach
l 8. 7. 2002: Vladimír Mečiar sa zdržal na finančnej polícii približne 20 minút a s odvolaním sa na Chartu ľudských práv odmietol policajtom povedať, kto mu požičal peniaze.
l 10. 9. 2002: Agentúre SITA poskytol rozhovor podnikateľ Peter Ziegler, ktorý tvrdil, že V. Mečiarovi poskytol úver.
l 13. 9. 2002: Šéf HZDS V. Mečiar napadol reportéra TV Joj Ľuboslava Choluja, ktorý sa opýtal, odkiaľ zobral peniaze.
l 30. 6. 2004: Finančná polícia odložila vyšetrovanie kauzy Elektra. Znamená to, že pokiaľ sa neobjavia nové dôkazy, vyšetrovanie pokračovať nebude.
Daniel Forgács


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Podľa HZDS Fico paktuje s koalíciou (4. 11. 2005)
 Kolesár: Mečiar ma sleduje a chce ma diskreditovať! (27. 10. 2005)
 Zaplatila Markíza za Mečiara? (24. 10. 2005)
 Vladimír Palko - palica na médiá? (24. 10. 2005)
 Mečiar: Lintner má u Ruska sekeru (22. 10. 2005)nasledujúci článok >>
Sexuálne obťažovanie: Pápež má imunitu
<< predchádzajúci článok
Zomrel lovec nacistov Simon Wiesenthal.

Mečiar : Splatil som Elektru! - diskusné fórum čitateľov

Dzurinda vie21.9. 10:38:05
Splatil tak ...21.9. 18:13:22