Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. decembra 2019

Medaily ukradnuté z múzea Stasi boli väčšinou replikyPôvodný východonemecký kufrík na kamufláž je vystavený v novom múzeu špionáže v nemeckom Oberhausene 30. apríla 2012. Výstava s názvom Top Secret sprístupňuje prácu tajných služieb a ukazuje unikátne originálne ...Zdieľať
Pôvodný východonemecký kufrík na kamufláž je vystavený v novom múzeu špionáže v nemeckom Oberhausene 30. apríla 2012. Výstava s názvom Top Secret sprístupňuje prácu tajných služieb a ukazuje unikátne originálne detaily o ruskej tajnej službe KGB, americkej CIA a východonemeckej STASI počas obdobia studenej vojny. Foto: TASR/AP Photo/Martin Meissner
Berlín 2. decembra (TASR) - Väčšinu z ôsmich medailí, ktoré ukradli v nedeľu z múzea bývalej východonemeckej tajnej polície Stasi v Berlíne, tvorili repliky bez veľkej hodnoty. Informoval o tom v pondelok riaditeľ múzea Jörg Drieselmann, píše agentúra DPA.


Len jediná z ukradnutých medailí bola originálom. Hodnota zlatých šperkov, ktoré páchatelia takisto odcudzili, predstavovala približne 1500 eur.

Drieselmann doplnil, že zlodeji nemali odborné znalosti na to, aby dokázali presne určiť hodnotu ulúpených predmetov. Škody, ktoré páchatelia spôsobili v múzeu, sú v porovnaní s ukradnutými šperkmi oveľa vyššie, dodal.

Originály východonemeckých medailí sa na internete predávajú za niekoľko tisíc eur.

Páchatelia sa do budovy dostali cez okno na prvom poschodí a rozbili viaceré vitríny s exponátmi.

K lúpeži došlo iba niekoľko dní po krádeži diamantov z klenotnice kráľovského paláca v Drážďanoch. Zlodeji si odtiaľ odniesli šperky nevyčísliteľnej historickej hodnoty z 18. storočia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tragédia v Británii: Vodič usmrtil na chodníku malého chlapca
<< predchádzajúci článok
Exposlankyňu Goulardovú obvinili z fiktívneho zamestnávania

Medaily ukradnuté z múzea Stasi boli väčšinou repliky - diskusné fórum čitateľov