Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. novembra 2009

Medveď plánuje tlačovku o emisnej kauzeMinister životného prostredia Jozef Medveď plánuje o kauze Interblue poskytnúť informácie na tlačovej besede, ktorú plánuje urobiť do konca mesiaca. „Poskytnem tlačovú konferenciu, len čo ...Zdieľať
BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) – Minister životného prostredia Jozef Medveď plánuje o kauze Interblue poskytnúť informácie na tlačovej besede, ktorú plánuje urobiť do konca mesiaca. „Poskytnem tlačovú konferenciu, len čo budem mať všetky analýzy a relevantné informácie,“ povedal dnes po rokovaní vlády Medveď.


Ministra zaujíma, aká firma je Interblue Group a kto je jej majiteľom. „Nie som ničím zaťažený, urobím analýzu,“ povedal. Dodal, že v súčasnosti sústreďuje informácie, ktoré by predložil. „Robím určité kroky, ktoré sú v prospech aktuálne požadovaných podkladov na to, aby sme získali dodatočné plnenie Interblue v súvislosti s 15 miliónmi ton,“ uviedol. Americká firma má totiž podľa dodatku k zmluve zaplatiť Slovensku za prvých 15 mil. ton ešte 15 miliónov eur. Slovensko vďaka nevýhodnej zmluve so súkromnou firmou Interblue Group prišla minimálne o 66 miliónov eur v porovnaní s predajmi okolitých európskych štátov, keďže predávalo súkromnej firme tonu voľných emisných jednotiek za 5,05 eur.

Premiér Robert Fico sa minulú sobotu vyjadril v Slovenskom rozhlase, že obchody s firmou Interblue Group, ktorej vláda predala 50 miliónov ton voľných emisných kvót, sa skončili aj za cenu súdnej dohry. „Ja si myslím, že som ministrom vlády, ktorú vedie pán predseda Fico a ak to povedal pán predseda, tak ako minister vlády budem plniť tú úlohu,“ povedal Medveď. Odmietol však poskytnúť ďalšie informácie o kauze. Minister nevie garantovať, či sa celá kauza skončí pred súdom, lebo tvrdí, že v tejto chvíli nemá dostatok relevantných informácií na to, aby prijal opatrenia.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MOJŠ: Kabinet plní záväzok výstavby diaľnic na 80 %
<< predchádzajúci článok
Imrich Okenka - Výzva pre kandidátov na post župana