Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. novembra 2022

Medzi Európanmi nie je žiadna schizma. Toto je naša tohtoročná misia číslo jeden, vraví ZelenskyjUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že medzi Európanmi neexistuje „žiadne rozdelenie“ v súvislosti s ruskou inváziou. Referuje o tom spravodajský web ...Zdieľať
russia_ukraine_war_58447 9cc25931d0b04556af3b60cc41bd2fec 676x431 25.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že medzi Európanmi neexistuje „žiadne rozdelenie“ v súvislosti s ruskou inváziou. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Množstvo foriem teroru


Zelenskyj však zdôraznil, že Rusko je naďalej schopné využívať množstvo foriem teroru.

Stále majú dostatok rakiet a bômb, aby každý deň zabíjali ľudí a vyvolávali nové ťažkosti na Ukrajine a v celej Európe. Ale môžeme povedať, že nikdy nebudú mať niečo, na čom majú kľúčový podiel,“ zdôraznil a dodal: „Medzi Európanmi neexistuje žiadna schizma. Musíme to zachovať, takže toto je naša tohtoročná misia číslo jeden.“

Energie ako zbraň


Ukrajinský líder uviedol diverzifikáciu Európy od ruského plynu ako príklad jednotného postoja Európy a povedal, že Rusko „už nemôže používať energie ako zbraň“.

Povedal, že chce, aby sa prístupové rozhovory o snahe Ukrajiny stať sa súčasťou Európskej únie uskutočnili rovnakou rýchlosťou, akou získala štatút kandidátskej krajiny.

Nie je to len na Ukrajine, kde milióny ľudí kvôli Rusku nemajú kúrenie ani elektrinu. Hovoríme o miliónoch Európanov, ktorí trpeli ruským terorom. Nie je to len Ukrajina, ktorá je napadnutá Ruskom... Je to Európa a všetci sme súčasťou toho istého domova,“ povedal Zelenskyj.Zdroj: Webnoviny.sk - Medzi Európanmi nie je žiadna schizma. Toto je naša tohtoročná misia číslo jeden, vraví Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nadčasové topánky na zimu. Aké štýly Vám budú slúžiť dlhé roky?
<< predchádzajúci článok
Milan Lučanský spáchal samovraždu, vyšetrovanie cudzie zavinenie vylúčilo