Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. apríla 2019

Memoáre amerického speváka Princea vyjdú v októbriAmerický poprockový spevák Prince, archívna snímka.Zdieľať
Americký poprockový spevák Prince, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Washington 23. apríla (TASR) - Nedokončené memoáre amerického speváka a skladateľa Princea s názvom The Beautiful Ones vyjdú v októbri. Oznámilo to v pondelok vydavateľstvo tohto pripravovaného diela Penguin Random House, tri roky po náhlom úmrtí umelca v roku 2016, informuje agentúra AFP.


Rodák z Minneapolisu, ktorý zomrel vo veku 57 rokov následkom náhodného predávkovania sa liekmi proti bolesti, iba mesiac pred svojou smrťou oznámil, že vydá autobiografiu, pričom termín vydania knihy bol pôvodne stanovený na rok 2017.

Vydavateľstvo Penguin Random House spresnilo, že Princeove memoáre vyjdú 29. októbra a budú obsahovať jeho dosiaľ nezverejnené fotografie, ukážky z denníkov a rukopisov textov.

"Táto kniha je nielen poctou Princeovi, ale originálnym literárnym dielom, plným Princeových myšlienok a vízií," uviedlo vydavateľstvo Penguin Random House, ktoré knihu vydá pod svojou filiálnou značkou Spiegel & Grau. Publikácia bude obsahovať predslov od Dana Piepenbringa, ktorý na nej s Princeom spolupracoval.

Prince, jedna z najvplyvnejších postáv svetovej hudby, sa stal medzinárodne známym v 80. rokoch, keď skombinoval minneapoliský funk rock s tanečnými prvkami. Prince si neskôr dočasne zmenil umelecké meno na Symbol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britský princ Louis oslavuje 1. narodeniny, palác zverejnil nové fotky
<< predchádzajúci článok
SLOVENČINA: Je správne používať slovíčko ohľadne?

Memoáre amerického speváka Princea vyjdú v októbri - diskusné fórum čitateľov