08. októbra 2007

Menší trhák Artmedie na čele tabuľky

Víkendové stretnutia 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/08 priniesli viacero zaujímavých výsledkov. Ešte v piatok sa Sencu podarilo získať štvrtý bod v ...

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) - Víkendové stretnutia 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/08 priniesli viacero zaujímavých výsledkov. Ešte v piatok sa Sencu podarilo získať štvrtý bod v aktuálnej sezóne, keď na domácej pôde uhrali zverenci trénera Ivana Galáda remízu 1:1 s rozbehnutými Košicami. V sobotu sa potom zrodili ďalšia dva nerozhodné výsledky. Trnavčania, ktorí boli na domácom trávniku v zápase s Ružomberkom lepším tímom, doplatili v druhom polčase na jedenástkový faul Poljovku, po ktorom pokutový kop bezpečne premenil Zošák a zariadil tak deľbu bodov po konečnej remíze 2:2. Rovnaký výsledok svietil na ukazovateli skóre po záverečnom hvizde aj v Trenčíne, kde družina okolo anglického trénera Roba McDonalda hostila šampióna zo Žiliny. Stretnutie pod Hradom Matúša Čáka narušili "tiežfanúšikovia" bratislavského Slovana cestujúci na zápas do Dubnice. Tí približne 10 minút pred koncom duelu vtrhli do sektoru domácich priaznivcov, odkiaľ ich vyhnala až polícia.

Vo zvyšných dvoch sobotňajších dueloch zaznamenali víťazstvá domáce kolektívy. V už spomínanom dueli medzi Dubnicou a Slovanom hostia od 56. min viedli, no v 77. min striedajúci Kuzma a v 90. min Filo rozhodli o plnom bodovom zisku pre domácich. V Banskej Bystrici, ktorá hostila Nitru, videli diváci jediný presný zásah v 32. min z hlavy obrancu Kornela Salátu, ktorý tak zaznamenal už štvrtý gól v posledných piatich ligových zápasoch.

Tradičná nedeľňajšia dopoludňajšia dohrávka z Zlatých Moravciach priniesla víťazstvo úradujúcemu vicemajstrovi Artmedii Petržalka, ktorý tak aj zásluhou zaváhaní Žiliny a Nitry získal na čele tabuľky dvojbodový náskok pred "šošonmi" a trojbodový pred tímom spod Zobora.

Súhrn výsledkov zápasov 12. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/08:

PIATOK:

FC Senec - MFK Košice 1:1 (1:1)

Góly: 26. Kozár - 43. Kolbas (z 11 m), ŽK: 43. Marcin, 50. Ujlaky, 54. Nemček - 69. Pavol Jurčo, 78. Roman Šimko, rozhodovali: P. Hrčka - Sluk, D. Hrčka, 894 divákov

Senec: Slovenčiak - M. Drahno, Pecha, Marcin, Milan Lukáč - Papaj, Matej Kováč (61. Augustín), Ujlaky, Pinte, Nemček - Kozár (61. Kuráň)

Košice: Putnocký - Kišš, Kaminský, Bašista (21. J. Novák) - Cicman - Kolbas, Školník, Roman Šimko, J. Majoroš ml. - Pavol Jurčo (74. Džogan), Bicák (62. Piatka)

Domáci futbalisti, ktorí v tomto zápase potrebovali vyhrať, predvádzali od úvodných minút bojovný futbal, avšak v konečnom účtovaní sa tešili len z jedného bodu. Seneckí futbalisti začali veľmi dobre, keď sa v 26. min ujali vedenia. Po akcii Papaj, Kováč, Kozár posledne menovaný prekonal Putnockého - 1:0. Hostia sa dostali do šance v 33. min, ale Novákov center Cicman hlavičkoval tesne vedľa. V 43. min fauloval Marcin v košickom pokutovom území Jurča a hlavný rozhodca P. Hrčka nariadil pokutový kop. Na biely bod si loptu postavil Kolbas a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Úvod druhého polčasu už patril hosťom, ale Slovenčiaka sa im nepodarilo prekonať ani z vyložených gólových príležitostí. Od 71. min sa k slovu dostali opäť domáci a vypracovali si dokonca aj šance na strelenie vedúceho gólu. V 71. min strelu Nemčeka vyrazil brankár Putnocký na roh. Ten si vzápätí poradil i so strelou Pinteho. Košický gólman bol oporou svojho mužstva, keď v závere na jeho svätyňu smerovali viaceré strely z kopačiek Ujlakyho, Pinteho i Papaja. Najmä jeho zásluhou si Košičania odniesli zo štadióna pri Slnečných jazerách aspoň jeden bod.

Hlasy:

Ivan Galád (tréner Senca): "Dnes sme sa naším výkonom priblížili k svojmu maximu. Chlapci bojovali, ale po zápase sme zostali opäť smutní, keďže sme získali iba bod. Musím podotknúť, že v troch zápasoch boli proti nám odpískané pokutové kopy."

Ján Kozák (tréner Košíc): "Čakal som ťažký zápas a priebeh tomu aj nasvedčoval. V úvode druhého polčasu sme však mali fázu, v ktorej sme si vypracovali niekoľko gólových príležitostí. Bohužiaľ sme však neskórovali. V závere stretnutia naopak súper bojoval a my sme odolávali. Podľa môjho názoru sme si zaslúžili vyhrať."

SOBOTA:

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:2 (2:1)

Góly: 24. Filipovič, 45. Tomčák - 36. Kukoľ, 69. Zošák (z 11 m), ŽK: 15. V. Pončák, 20. Ľ. Hanzel, 35. Doležaj, 67. Poljovka - 15. Gallo, 22. Pilár, 63. Sivčevič, rozhodovali: Pavlík - Kubica, Vindiš, 6872 divákov

Trnava: M. Hrdina - V. Pončák, Poljovka, Doležaj, Ľ. Hanzel - P. Ďuriš (90. Mihalík), Kopačka, Martin Hruška - Barčík (60. R. Michalík) - Tomčák, Filipovič (63. Bernáth)

Ružomberok: Hajdúch - Gallo, Novotný, Siva, Demeter - Zošák, Sivčevič (65. Macko), Kucka, Božok (69. Števko) - Kukoľ, Pilár

Stretnutie začali aktívnejšie domáci. V 12. min sa vo veľkej príležitosti po priamom kope Doležaja ocitol Hanzel, no zoči-voči Hajdúchovi nepochopiteľne zaváhal. Trnavčania pohrozili aj o minútu neskôr, Ďuriš však trafil len pravú žrď ružomberskej svätyne. V 23. min najskôr Hajdúch vynikol pri pokuse Ďuriša, no po rohovom kope Barčíka a hlavičke Doležaja bol na dorážku Filipoviča už prikrátky - 1:0. V 36. min zažilo takmer sedem tisíc domácich priaznivcov šok v podobe vyrovnávajúceho gólu. Sivčevičovu tvrdú strelu z priameho kopu Hrdina len vyrazil pred seba a Kukoľ poľahky dostal loptu do siete. Napriek tomu Spartak nepoľavil a do šatne išiel s jednogólovým náskokom, keďže v 45. min Poljovka pekne vysunul Tomčáka, ktorý Hajdúchovi nedal žiadnu šancu. Po zmene strán sa karta obrátila a tempo hry začali udávať hostia. V 67. min fauloval Poljovka v šestnástke domácich Kucku a hlavný arbiter Pavlík ukázal na biely bod. Loptu si postavil Zošák a s prehľadom opäť vyrovnal. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo a obaja súperi si tak body podelili.

Hlasy:

Josef Mazura (tréner Trnavy): "Dnes sme si nezaslúžili vyhrať. Herne nám nevyšiel druhý polčas, strácali sme ľahké lopty. Škoda, že sme nezískali tri body. Je to už druhá remíza za sebou, musíme s tým niečo urobiť."

Přemysl Bičovský (tréner Ružomberka): "S bodom som spokojný, pretože sme mali v nohách pohárový zápas v Žiline. Napriek tomu hráči vydržali celých 90 minút a hoci sme mali aj šťastie, považujem remízu za spravodlivú."

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:0 (1:0)

Gól: 32. Saláta, ŽK: 37. Debnár, 39. Marek Seman, 53. Pančík, 84. Strnad - 55. Janíček, 60. Gruber, rozhodovali: Hriňák - Likavský, Kubačka, 2012 divákov

Banská Bystrica: Boroš - M. Palic, Debnár, Saláta, Herda - Strnad - M. Pančík ml., Seman, Hučko (90.+ Kotrys) - Michal Ďuriš (81. T. Medveď), Fofana (81. Velický)

Nitra: Hroššo - Erik Hrnčár (87. Karlík), Martin Tóth, Janíček, Ďatko - Šimončič (68. Čurgali) - Grajciar, Gruber, Babic (80. Kostoláni), Štajer - A. Hesek

V prvom polčase videlo len niečo vyše 2000 divákov veľmi málo šancí. Hralo sa medzi šestnástkami a Dukla nepúšťala súpera do tradičnej hry po krídlach. Domácim vyšla štandardná situácia v 32. min, keď Herda z polovice ihriska poslal center do šestnástky a Saláta prehlavičkoval brankára Hrošša. Nitru úvodný gól Dukly zaskočil a nevedela sa dostať do tlaku, z ktorého by mohla vyrovnať. Za zmienku stojí iba Hrnčárov priamy kop z 20 metrov, loptu však brankár Boroš pri žrdi chytil. V druhom polčase si hostia predsa len vypracovali gólovú príležitosť. V 53. min poslal Grajciar loptu na pravú stranu, pekne odcentroval na voľného Grubera, ktorý hlavou mieril presne a efektne, no brankár Boroš výborným zákrokom svoje mužstvo podržal. Hostia boli futbalovejší, viac sa tlačili k šestnástke súpera, no defenzíva Dukly pracovala na jednotku. Navyše vyloženejšie šance si vypracovali "vojaci". V 60. min Strnad prešiel cez Babica po ľavej strane, od rohovej zástavky odcentroval a Fofana hlavou mieril do brvna. To však nebolo zo strany domácich všetko, brejkové situácie boli čoraz nebezpečnejšie. V 88. min Pančík poslal centrovanú loptu na hranicu päťky, Hučko ju hlavou prihral Strnadovi, no ani ten sa zblízka nepresadil. Nitrania si nevedeli poradiť s agresívnou a bojovnou hrou domácich, aj preto sa v závere nezmohli na vyrovnanie.

Hlasy:

Štefan Horný (tréner Banskej Bystrice):"Chlapci dali do hry srdce, viac bojovali a hrali dobre agresívne. Žiadneho hráča Nitry sme však nezranili, nemyslím si, že by sme faulovali zákerne. Súper si vypracoval niekoľko gólových šancí, no našťastie sa nepresadil. Prvý gól pomohol mojim hráčom, viac si verili a nechali na ihrisku všetko. Môžem im iba poďakovať. "

Pavel Hapal (tréner Nitry): "Boli sme lepším mužstvom, no nedokázali sme sa dostať do gólových šancí. Mali sme iba jednu a to je málo. Neviem si to vysvetliť. Dukla hrala agresívne, niekedy až za hranicou zákernosti. Z toho som najviac sklamaný. V útočnej fáze som však čakal viac od môjho mužstva."

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2 (1:1)

Góly: 30. Minarčík (z 11 m), 67. Cs. Horváth - 17. Breška, 60. Štyvar, ŽK: 90.+ Hodál - 33. Vomáčka, 45. Zd. Štrba, rozhodovali: Vnuk - Ružbarský, Schmidt, 1061 divákov

Trenčín: Hodál - Cs. Horváth - Jakúbek, Kleščík (76. Mičenec), Kasálek, Minarčík - Lesák - Jašurek, Godál, Kamenský (87. Gergel) - Križko (83. Hlohovský)

Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Zd. Štrba - Breška, Jež, Vladavič (72. Devátý) - Lietava (56. Štyvar), Porázik

Trenčania sa poučili z vysokej prehry z 1. kola a v domácej odvete nastúpili proti Žiline až s piatimi obrancami. Po opatrnom úvode z oboch strán pohrozili prví hostia. Po štvrťhodine hry sa ocitol sám v päťke Breška, ale jeho strela mierila iba do brvna Hodálovej bránky. Už o dve minúty na to však ten istý hráč vystrelil spoza pokutového územia a od chrbta jedného z Trenčanov skončila lopta za bránkovou čiarou - 0:1. Po polhodine hry fauloval v šestnástke brankár Kuciak domáceho Kamenského a následný pokutový kop premenil Minarčík. O pár okamihov neskôr mieril nebezpečne vedľa ľavej žrde Vladavič a na opačnej strane vystrašil priamym kopom z 25 m Kuciaka Horváth.

Úvod druhého dejstva patril Žiline, ktorá domácich zatlačila pred vlastné pokutové územie, z čoho rezultoval aj gól na 1:2. Center za chrbát obrany zakrútil Jež a Štyvar nezadržateľne skóroval. O chvíľu na to však vyrovnal po priamom kope Horváth a Trenčania cenný bod napokon ubránili.

Hlasy:

Rob McDonald (tréner Trenčína): "Miešajú sa vo mne dva pocity. Som veľmi spokojný so ziskom bodu, ale nepáčil sa mi futbal, ktorý sme predviedli. Museli sme však takto hrať. Celý tím tvrdo pracoval, musím mu zložiť veľký kompliment, keďže dvakrát sme dokázali vyrovnať."

Pavel Vrba (tréner Žiliny): "V Trenčíne sme chceli vyhrať, stratili sme teda dva body. Viedli sme 1:0, zápas sa vyvíjal podľa našich predstáv, ale po ojedinelom útoku sme inkasovali. Vyrovnávajúci gól na 2:2 padol po našej hrubej chybe, a potom sme to už iba nakopávali. Neboli sme schopní to zvládnuť futbalovo."

ZTS Dubnica - Slovan Bratislava 2:1 (0:0)

Góly: 77. M. Kuzma, 90.+ M. Filo ml. - 56. Mojský, ŽK: 78. M. Kuzma, 81. Zimen - 74. Chlebek, ČK: 80. Ibragimov (Slovan) za úder do tváre, rozhodovali: Tomčík - Palušák, Košecký, 3100 divákov

Dubnica: Kopčan - Zimen, Adámik, Nosek, Ondráš - Obert (27. M. Filo ml.), Držík, L. Zápotoka (89. Jánošík), Kiška - T. Zápotoka (76. M. Kuzma), Seye

Slovan: J. Mucha st. - Kosmeľ, Hanek, Dobrotka, Szabó - Slovák, P. Sedlák, Chlebek, Mojský (90.+ Schleifer) - Ľ. Meszároš (72. Sylvestr), Ibragimov

V prvom polčase sa obaja súperi zamerali najmä na defenzívu, hoci diváci videli aj zopár pekných akcií zakončených streľbou. V 28. min vyrážal domáci gólman Kopčan efektne Szabóov pokus. V 34. min sa na druhej strane blysol Mucha, ktorý zneškodnil strelu Kišku.

Gólov sa diváci dočkali až v druhom dejstve. V 56. min sa Slovák dokázal zbaviť troch domácich hráčov, vystrelil a vyrazenú loptu brankárom Kopčanom dostal do siete Mojský - 0:1. Slovan išiel jednoznačne za víťazstvom, no škrt cez rozpočet mu urobil v 77. min Kuzma. Necelú minútu po tom, ako vystriedal zraneného Tomáša Zápotoku, sa práve 19-ročný útočník najlepšie zorientoval v šestnástke a bombou pod brvno vyrovnal. V 80. min si neudržal nervy na uzde hosťujúci Ibragimov, za úder lakťom do tváre Adámika bol vylúčený a Slovan na to doplatil. V početnej výhode bola Dubnica lepšia, čo v nadstavenom čase využil Filo, keď z otočky pravačkou rozhodol o víťazstve domácich.

Hlasy:

Juraj Bútora (tréner Dubnice): "Po vypadnutí v pohári to bol pre nás dvojnásobne ťažký zápas. Spoliehali sme na defenzívu. Nechceli sme dostať gól, čo sa nám nepodarilo. Potom nám vyšli striedania a zápas sme otočili. Hráči ukázali veľa bojovnosti, za nepriaznivého stavu sa nepoddali, čo sa nám napokon vyplatilo."

Boris Kitka (tréner Slovana): " Prvý polčas skončil logicky 0:0, na oboch stranách bolo málo šancí. Vstup do druhého dejstva nám vyšiel a zaslúžene sme získali vedenie. Potom ale prišli dva góly po dvoch strelách a domáci zápas otočili. Góly, ktoré sme dostali, sa vidia naozaj málokedy. Napriek tomu, že sme dohrávali s desiatimi hráčmi, by sa nám nemalo stať, že takto rozbehnutý zápas stratíme.

NEDEĽA:

FC ViOn Zlaté Moravce - Artmedia Petržalka 1:3 (0:1)

Góly: 90. Černák (z 11 m) - 4. Ondrejka (vlastný), 63. a 74. Halenár, ŽK: 59. Hözl (Zlaté Moravce), rozhodovali: Kačenga (toho v 45. min pre zranenie vystriedal Havrilla) - Laskovský, Klovanič, 2576 divákov

Zlaté Moravce: M. Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, O. Číž - Hözl - Ondrejka (68. M. Choma), Kuračka, Černák, Juska (74. Pelegríni) - Gibala (52. Žák)

Artmedia: Hýll - Čišovský, Burák, Pavol Farkaš, Urbánek - Obžera (78. M. Ďurica), J. Kozák (86. Patrik Mráz), Guédé, V. Gajdoš (46. Pavol Ďurica) - Fodrek, Halenár

Od úvodných minút sa hrala obojstranne otvorená partia. Ako prví pohrozili v zápase domáci, ale Černákovu prudkú strelu spoza šestnástky Hýll vyrazil. Nešťastný moment pre Zlaté Moravce prišiel v 4. min, keď Kozákov center Ondrejka parádnou hlavičkou poslal za Peškovičov chrbát - 0:1. Po polhodine sa zrodila pekná akcia ViOnu po osi Černák - Ondrejka, Kuračkovej hlavičke však chýbala presnosť. V 45. min došlo k netradičnej situácii, keď zraneného rozhodcu Kačengu vystriedal náhradný Havrilla. Tempo hry po zmene strán opadlo. V 60. min sa z 20 metrov oprel do lopty Černák, ale jeho strelu Hýll vyrazil. Vedenie Artmedie poistil v 63. min Halenár, ktorý si nabehol na skvelú Kozákovu prihrávku a s prehľadom skóroval - 0:2. Identická situácia sa zrodila v 74. min, keď najlepší hráč na ihrisku Kozák opäť milimetrovo presnou prihrávkou ponúkol Halenárovi tutovku - 0:3. V 83. min Greguškovu strelu Hýll vyrazil, aby následnú Hözlovu dorážku na bránkovej čiare v poslednej chvíli odvrátil Burák. Kozmetickú úpravu výsledku zariadil v 90. min Černák z pokutového kopu po Čišovského ruke.

Hlasy:

Ján Rosinský (tréner ViOn-u): "Hovorí sa mi dosť ťažko. Naše mužstvo zatiaľ nemá na to, aby hralo otvorenú partiu s takým súperom, ako je Artmedia po celý zápas."

Vladimír Weiss (tréner Artmedie): "Som spokojný len s výsledkom. Nepredviedli sme takú hru, akú vieme. Víťazstvo ma samozrejme teší, ale som nespokojný s výkonmi viacerých hráčov, ktorí dostávajú šancu namiesto niektorých zranených."

Aktuálna tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2007/2008:

1. Artmedia Petržalka 12 9 1 2 31:13 28

2. MŠK Žilina 12 8 2 2 28:15 26

3. FC Nitra 12 8 1 3 17: 7 25

4. MFK Ružomberok 12 6 3 3 19:16 21

5. Spartak Trnava 12 5 4 3 22:15 19

6. MFK Košice 12 5 4 3 16:11 19

7. Slovan Bratislava 12 4 2 6 16:16 14

8. ZTS Dubnica 12 3 5 4 14:19 14