Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Merkelová sa čoskoro stretne s JohnsonomNemecká kancelárka Angela Merkelová, archívna snímka.Zdieľať
Nemecká kancelárka Angela Merkelová, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Berlín 16. augusta (TASR) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa čoskoro stretne s britským premiérom Borisom Johnsonom, s ktorým bude rokovať o brexite a bilaterálnych otázkach. V piatok to oznámil hovorca nemeckej vlády Steffen Seibert, ktorého cituje tlačová agentúra AP.


Dodal, že bližšie informácie k stretnutiu oboch štátnikov, ktoré by sa uskutoční "vo veľmi blízkej budúcnosti", zverejnia neskôr. Seibert tiež uviedol, že diskutovať o brexite "má zmysel", keďže ide o tému, ktorá v posledných rokoch dominuje vo vzťahoch Británie s ďalšími krajinami Európskej únie.

Hovorca pripomenul, že nemecká vláda stále uprednostňuje riadený odchod Británie z EÚ a dodal, že brexit bez dohody nie je v záujme nikoho.

Johnson, ktorý koncom júla v úrade nahradil Theresu Mayovú po tom, ako sa jej v britskom parlamente trikrát nepodarilo presadiť vyrokovanú dohodu o vystúpení z EÚ, vyhlásil, že Británia vystúpi z Únie 31. októbra bez ohľadu na to, či bude mať "rozvodovú" dohodu s Bruselom. Väčšina britských poslancov je však proti brexitu bez dohody, pričom zákonodarcovia skúmajú, aké parlamentné postupy môžu byť využité na to, aby sa takémuto scenáru zabránilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Africký mor ošípaných sa šíri, dokopy evidujú 12 prípadov nákazy
<< predchádzajúci článok
R. Kaliňák naďalej trvá na nevine slovenskej strany v únose Vietnamca

Merkelová sa čoskoro stretne s Johnsonom - diskusné fórum čitateľov