Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. januára 2021

Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení proti koronavírusuNemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok s premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín virtuálne prediskutuje pandemické opatrenia v krajine, ...Zdieľať
germany_politics_migrants_17614 8fbab36d6967417f9d773d3ab4f10429 676x451 19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok s premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín virtuálne prediskutuje pandemické opatrenia v krajine, kde sa šíria obavy, že nová mutácia koronavírusu môže spôsobiť prudký nárast prípadov.


Infikovanosť v Nemecku sa v ostatných týždňoch stabilizovala, čo naznačuje, že súčasné obmedzenia mohli byť účinné pri znižovaní počtu nakazených. Tamojšie centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v utorok ohlásilo 11 369 nových prípadov a 891 súvisiacich úmrtí, čím sa celkový počet obetí dostal na číslo 47 622.

Nemecko začiatkom tohto mesiaca predĺžilo lockdown do 31. januára. Narastajúci počet nakazených v Británii a Írsku však vyvoláva obavy, že britský variant vírusu sa mohol rozšíriť aj v Nemecku. Merkelová preto s premiérmi jednotlivých spolkových krajín zváži prísnejšie pravidlá.

Súčasné reštrikcie zahŕňajú zatvorenie reštaurácií, barov, voľnočasových a športových zariadení. V prípade nastolenia prísnejších opatrení sa špekuluje o nočnom zákaze vychádzania, povinnosti nosiť účinnejšie respirátory FFP2 alebo KN95 v hromadnej doprave a rozšírení práce z domu, aby sa zabránilo prenosu vírusu v kancelárskych priestoroch.

Susanne Johna, šéfka lekárskeho združenia Marburger Bund, si však myslí, že "súčasné opatrenia na obmedzenie sociálnych kontaktov sa javia ako účinné" a vhodnejšie by bolo zmiernenie niektorých nariadení.


Zdroj: Webnoviny.sk - Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení proti koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tínedžer polial horľavinou a zapálil len 11-ročného chlapca, vzbĺkla mu bunda aj vlasy
<< predchádzajúci článok
V U. S. Steel Košice otestovali už tisíce ľudí, stovky zamestnancov skončili v karanténe

Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení proti koronavírusu - diskusné fórum čitateľov