13. mája 2009

Mertiňák do štvrťfinále štvorhry

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák zvíťazili v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride ...

MADRID 13. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák zvíťazili v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Mutua Madrileňa Madrid Open v Madride (dotácia 3,7 milióna eur, antuka vonku) nad domácimi náhradníkmi Óscarom Hernándezom a Albertom Montanesom za 61 minút hladko 6:3, 6:2.

Španieli nastúpili za pôvodné trojky žrebu miestnej deblovej súťaže, Čecha Lukáša Dlouhého a Inda Leandera Paesa, ktorí sa odhlásili pre Dlouhého chorobu. Hostitelia mali v 1. kole voľno.

Víťazný pár, ktorý momentálne figuruje na poslednej ôsmej postupovej priečke v tohtosezónnom hodnotení ATP v súvislosti s novembrovým londýnskym "výberovým" šampionátom, si vo štvrťfinále v novom areáli Caja Mágica v piatok zmeria sily s postupujúcimi zo štvrtkového zápasu Ashley Fisher, Travis Parrott (Austr./USA) - Bruno Soares, Kevin Ullyett (5-Braz./Zimb.). Mertiňák a Čermák už teraz majú v Madride istotu 180 bodov do párového renkingu a spoločného šeku na 16 800 eur.

Štvorhra - 2. kolo (osemfinále):

František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) - Óscar Hernández, Albert Montanes (Šp.) 6:3, 6:2 za 61 minút