31. októbra 2010

Messi a D. Villa žiarili, Barca zničila Sevillu

Dvaja najväčší adepti na zisk ligového primátu v najvyššej španielskej futbalovej súťaži FC Barcelona i Real Madrid opäť vo svojich sobotňajších zápasoch potvrdili, že ...

lionel messi Lionel Messi Foto: SITABARCELONA 31. októbra (WEBNOVINY) - Dvaja najväčší adepti na zisk ligového primátu v najvyššej španielskej futbalovej súťaži FC Barcelona i Real Madrid opäť vo svojich sobotňajších zápasoch potvrdili, že na Pyrenejskom polostrove nemajú vážnejšiu konkurenciu. Zaujalo najmä pohodlné víťazstvo "blaugranas" 5:0 nad FC Sevilla, ktorá pravidelne bojuje o popredné priečky v Primera División. Po dva góly v sobotu zaznamenali útočné klenoty mužstva z Nou Campu Lionel Messi a David Villa, jeden pridal ofenzívne ladený brazílsky obranca Daniel Alves.

O víťazovi stretnutia v katalánskej metropole nebolo pochýb od jeho úvodu. Fenomenálny argentínsky krídelník Messi totiž otváral skóre už v 4. min, keď o dvadsať minút pridal druhý gól Villa a tesne pred polčasovou prestávkou vylúčil hlavný arbiter hosťujúceho obrancu Abdoulaya Konka, bolo o všetkom rozhodnuté. V druhom dejstve pridali domáci ešte tri góly a pri držaní lopty v pomere 73:27 percent suverénne kraľovali v šlágri 9. kola Primera División 2010/2011. "Musím sa poďakovať trénerovi Guardiolovi i mojim spoluhráčom, ktorí mi verili aj napriek tomu, že mi to tam nepadalo. Zostával som pokojný, lebo som vedel, že skôr či neskôr pretrhnem streleckú smolu,“ povedal autor štyroch ligových gólov v tejto sezóne David Villa a dodal: "Kouč ma síce po zápase nejako špeciálne nepochválil, ale cítil som, že je spokojný s mojím výkonom. Nakoniec, všetci mohli vidieť, ako som hral a dva strelené góly sú dôkazom, že sa mi darilo."

Ešte lepším výkonom ako so 45 gólmi najlepší strelec histórie v španielskej reprezentácii Daid Villa sa prezentoval Lionel Messi. Ten svojimi kľučkami, rýchlosťou, nevyspytateľnými prihrávkami a nebezpečnými strelami spôsoboval poriadne problémy sevillskej obrane. "Od začiatku zápasu sme do toho dali všetko. Darilo sa nám robiť veci tak, ako sme si ich predstavovali, čím sme opäť dokázali, že máme skvelé mužstvo. Zo všetkého najdôležitejšie však je, že sme dokázali zvíťaziť a máme ďalšie tri body,“ nechal sa počuť so siedmimi presnými zásahmi najlepší strelec Barcelony v Primera División 2010/2011 Messi.

FC Barcelona si zásluhou plného bodového zisku udržal druhú priečku v tabuľke, keď za vedúcim Realom Madrid zaostáva o jediný bod. "Biely balet" v sobotu zvíťazil nad Hérculesom 3:1 a kraľuje španielskemu ligového pelotónu.