Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júna 2019

Mestá a obce pri Komárne žiadajú o pomoc v boji proti komáromMestá a obce okresu Komárno žiadajú Ministerstvo životného prostredia SR o pomoc v boji proti komárom. Na ministerstvo sa s prosbou o finančnú pomoc na dezinsekciu komárov ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Komárno 14. júna (TASR) – Mestá a obce okresu Komárno žiadajú Ministerstvo životného prostredia SR o pomoc v boji proti komárom. Na ministerstvo sa s prosbou o finančnú pomoc na dezinsekciu komárov obrátilo Združenie miest a obcí okresu Komárno. V predchádzajúcich rokoch ministerstvo takúto podporu mestám poskytlo.


Mesto Komárno vyčlenilo z mestského rozpočtu 30.000 eur na ničenie komárov. "V prípade potreby túto sumu zvýšime. Počas celého týždňa realizujeme pozemnú likvidáciu komárov, avšak na dosiahnutie účinného výsledku by skutočným riešením bolo komplexne riešiť likvidáciu komárov v celej našej oblasti,“ uviedol primátor Komárna Béla Keszegh, ktorý je zároveň aj predsedom združenia miest a obcí. Podľa jeho slov viaceré obce okresu už boj proti komárom začali, stále však existujú osady, kde sa žiadne opatrenia zatiaľ neuskutočnili.

Rozsiahla invázia komárov sa objavila vo viacerých regiónoch po daždivom a teplom počasí. Niektoré obce už boj s komármi začali, vzhľadom na rozsah invázie je však účinnosť ich ničenia obmedzená. Komáre sa pohybujú na vzdialenosť sedem až osem kilometrov, takže skutočne účinnou by bola komplexná likvidácia komárov v celej oblasti, domnieva sa Keszegh.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ropní giganti podporia po stretnutí s pápežom zdaňovanie emisií
<< predchádzajúci článok
HASIČI V AKCII: Zachránili kravu, ktorá v Janíkoch uviazla v blate

Mestá a obce pri Komárne žiadajú o pomoc v boji proti komárom - diskusné fórum čitateľov