Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. februára 2013

Mesto Myjava žaluje štát o takmer tri miliónyMesto Myjava vyhralo na Najvyššom súde SR spor s Úradom pre verejné obstarávanie, ktorý sa týkal zariadenia opatrovateľskej služby Nezábudka. Súd rozhodol, že radnica v súvislosti s ...Zdieľať
peniaze euro RENČÍN 12. februára (WEBNOVINY) – Mesto Myjava vyhralo na Najvyššom súde SR spor s Úradom pre verejné obstarávanie, ktorý sa týkal zariadenia opatrovateľskej služby Nezábudka.


Súd rozhodol, že radnica v súvislosti s rekonštrukciou objektu neporušila zákon. Samospráva chce ďalšou súdnou cestou od štátu vymáhať peniaze na rekonštrukciu a aj za vzniknutú škodu.

“Celkovo ide o sumu viac ako 2,6 milióna eur, ktoré chce Myjava od štátu získať späť,“ informoval hovorca mesta Marek Hrin. Projekt rekonštrukcie Nezábudky mal byť realizovaný s pomocou nenávratného finančného príspevku z fondov Európskej únie, a to vo výške viac ako 2,4 milióna eur.

Vtedajšie Ministerstvo pôdohospodárstva SR ako riadiaci orgán príslušného regionálneho operačného programu však od zmluvy o poskytnutí príspevku 27. decembra 2010 odstúpilo, pričom sa opieralo o rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie, že Myjava porušila pri verejnom obstarávaní zákon.

„Nakoľko v tom čase už bol objekt Nezábudky na Hurbanovej ulici prakticky pred dokončením a vo februári 2011 sa doň mali vrátiť prví klienti, nezostávalo mestu nič iné, než dokončiť projekt z vlastných a úverových zdrojov, čo výrazne zhoršilo finančnú situáciu samosprávy a dlh mesta sa vyšplhal zo 40 na 72 percent,“ informoval Hrin.

Nasledovalo napadnutie rozhodnutia Úradu pre verejné obstarávanie na súde, kde Krajský súd Bratislava rozhodol v prospech Myjavy a nariadil úradu rozhodnutie zrušiť. Ten však proti rozsudku podal dovolanie a vo veci mal ďalej rozhodovať Najvyšší súd SR.

„Ten napokon po dlhom čakaní 1. februára tohto roka potvrdil pôvodný rozsudok, z ktorého jasne vyplýva, že mesto Myjava zákon o verejnom obstarávaní nijako neporušilo. Na základe tohto rozhodnutia podalo vedenie mesta v ten istý deň žalobu na Okresný súd v Novom Mesta nad Váhom, v ktorej požaduje vyplatenie nenávratného finančného príspevku v plnom rozsahu podľa pôvodnej zmluvy a tiež škodu vzniknutú okamžitým zhoršením hospodárskej situácie mesta vzatím si úverov či platením úrokov z úverov," uzavrel

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda Mali váha, či chce v krajine mierovú misiu OSN
<< predchádzajúci článok
Býčie zápasy rozdeľujú Španielov, prerokuje ich parlament