Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. novembra 2020

Mesto Prešov chce počas druhej vlny pomôcť ľudom v núdzi, môžu požiadať o potravinovú pomocĽudia v núdzi môžu aj počas druhej vlny pandémie koronavírusu požiadať mesto Prešov o potravinovú pomoc. Urobiť tak môžu seniori, ktorí žijú osamelo, zdravotne ťažko postihnutí ľudia ...Zdieľať
gettyimages 953800868 676x451 1.11.2020 (Webnoviny.sk) - Ľudia v núdzi môžu aj počas druhej vlny pandémie koronavírusu požiadať mesto Prešov o potravinovú pomoc.


Urobiť tak môžu seniori, ktorí žijú osamelo, zdravotne ťažko postihnutí ľudia alebo viacpočetné rodiny s deťmi, ktoré sa ocitli v nepriaznivej sociálnej situácii pre stratu zamestnania jedného z rodičov či chorobu v rodine a potrebujú pomoc. Mesto vyzvalo verejnosť, aby pomohlo s hľadaním ľudí, ktorí túto pomoc potrebujú.

Ako informovala tlačová referentka Mestského úradu (MsÚ) v Prešove Lenka Šitárová, odbor služieb pre občanov MsÚ v Prešove v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska a Slovenským Červeným krížom zabezpečil potraviny, ktoré chce týmto osobám a rodinám rozdať a pomôcť im tak prekonať zložité obdobie.

„Ak vo svojom okolí poznáte niekoho, kto je v tomto náročnom období odkázaný na pomoc, dajte nám o ňom vedieť,“ vyzvala Šitárová verejnosť, aby do piatka 6. novembra nahlásili na e-mailových adresách zverejnených na webovej stránke radnice ľudí, ktorí pomoc potrebujú.

„Vo svojom e-maili nezabudnite uviesť meno a priezvisko, telefónne číslo osoby, ktorej máte záujem pomôcť, jej adresu a pripojte aj krátke zdôvodnenie pomoci. Mesto Prešov informácie následne preverí, danú osobu alebo rodinu bude kontaktovať a zároveň zistí, či nepotrebuje ďalšiu pomoc alebo službu,“ dodala Šitárová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mesto Prešov chce počas druhej vlny pomôcť ľudom v núdzi, môžu požiadať o potravinovú pomoc © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako odmietnuť policajtom predložiť certifikát o pretestovaní? europoslanec Milan Uhrík dal údajný „návod“ pre ľudí
<< predchádzajúci článok
Podľa Zuzany Čaputovej sa plošné testovanie nepochybne podarilo dobre zvládnuť

Mesto Prešov chce počas druhej vlny pomôcť ľudom v núdzi, môžu požiadať o potravinovú pomoc - diskusné fórum čitateľov