Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. februára 2010

Meteorológovia varujú pred silným vetromV celej Podunajskej nížine a na Záhorí platí dnes až do 14:00 výstraha pred silným vetrom. Výstraha prvého stupňa pritom znamená, že intenzita a výskyt nebezpečného ...Zdieľať
Foto: SITA/AP


BRATISLAVA 27. februára (WEBNOVINY) - V celej Podunajskej nížine a na Záhorí platí dnes až do 14:00 výstraha pred silným vetrom. Výstraha prvého stupňa pritom znamená, že intenzita a výskyt nebezpečného javu sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. Tento jav predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu bude dnes fúkať severozápadný vietor 3 až 8 m/s (10 až 30 km/h), na juhozápade miestami v nárazoch 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), popoludní bude vietor slabnúť.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj hydrologické výstrahy. Výstraha druhého stupňa platí pre regióny Ipeľ a Dolný Bodrog, výstrahy prvého stupňa zase pre regióny Záhorie - krajný západ, Horná Nitra, Dolný Hron, Slaná a Hornád a Hnilec.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KALIŇÁK: Kriminalita oproti rokom 2003-2005 klesla
<< predchádzajúci článok
MAĎARIČ: Cestovný ruch nie je u nás dosť rozvinutý

Meteorológovia varujú pred silným vetrom - diskusné fórum čitateľov