Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júna 2018

METEOROLÓGOVIA VARUJÚ: Vo viacerých okresoch hrozia prívalové povodneV súvislosti s očakávanými stredajšími zrážkami varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pred prívalovými povodňami. Výstraha 1. stupňa platí pre okresy ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 13. júna (TASR) - V súvislosti s očakávanými stredajšími zrážkami varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pred prívalovými povodňami. Výstraha 1. stupňa platí pre okresy Malacky, Piešťany, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina - sever, Tvrdošín a Poprad do 17.00 h.


"Predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," konštatujú meteorológovia. Povodňové javy sa podľa nich môžu vyskytnúť aj mimo tokov.

Pre uvedené okresy, rovnako ako pre celé územie Slovenska, tiež platí až do noci výstraha 1. stupňa pred búrkami a krúpami. Pre východnú polovicu Slovenska platí výstraha aj vo štvrtok (14.6.).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OSUDNÁ SELFIE: Pri páde zo skalnej steny sa zabili 2 turisti
<< predchádzajúci článok
Stratégiu ochrany ovzdušia pomôže tvoriť i Svetová banka

METEOROLÓGOVIA VARUJÚ: Vo viacerých okresoch hrozia prívalové povodne - diskusné fórum čitateľov