14. júna 2016

Mexičania po remíze s Venezuelou víťazmi C-skupiny

Na archívnej fotografii mexický hráč Oribe Peralta (v strede) oslavuje so spoluhráčmi gól do bránky Jamajky v turnaji Copa America C-skupiny Mexiko - Jamajka v Pasadene 9. júna 2016. Foto: TASR/AP

Santa Clara/Houston 14. júna (TASR) - Futbalisti Mexika remizovali vo svojom treťom vystúpení na Copa America s Venezuelou 1:1 a do vyraďovačky postúpili ako víťaz C-skupiny. Vo štvrťfinále turnaja, ktorý oslavuje storočnicu, narazia na druhý tím D-skupiny. Venezuela obsadila v tabuľke konečnú druhú priečku a v play off sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretne s Argentínou.

Venezuela sa na štadióne v Houstone ujala vedenia v 10. minúte zásluhou nádherného akrobatického gólu obrancu Joseho Manuela Velazqueza. Stredoameričania vyrovnali až desať minút pred koncom, keď po skvostnom sóle skóroval Jesus Corona. Obe mužstvá mali postup istý už po 2. kole skupinovej fázy.

Uruguajčania sa rozlúčili s turnajom v USA jasnou výhrou 3:0 nad Jamajkou, vďaka čomu skončili v skupine na treťom mieste. Už pred stretnutím však obe mužstvá vedeli, že nemôžu postúpiť. O prvý gól favorita sa v Santa Clare postaral Abel Hernandez, v druhom polčase si dal nešťastného vlastenca Je-Vaugh Watson a triumf Uruguaja spečatil v 88. minúte Mathias Carujo Diaz. Jamajka tak odchádza zo šampionátu bez jediného bodu a bez streleného gólu.