24hod.sk    Gala    Hudba

10. decembra 2020

Michal David vydal album Moje zapomenuté ploužákyAko singel pre adventné obdobie vysiela spevák do éteru pieseň Čas Vánoc.Zdieľať
Michal David vydal album Moje zapomenuté ploužáky

Spevák, skladateľ a hudobník Michal David vydal album Moje zapomenuté ploužáky. Zostavil ho zo svojich obľúbených piesní, ku ktorým má blízky vzťah a ktoré neprávom ostali v tieni jeho veľkých hitov. Pridal k nim niekoľko vianočných skladieb, medzi ktorými sú aj dva duety s Magdou Malou a Filipom Antoniom. Ako singel pre adventné obdobie vysiela do éteru pieseň Čas Vánoc. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.
„Pôvodne som chcel vydať vlastne iba album s vianočnými piesňami a mal sa volať Michal David Vánoční. Ale moji fanúšikovia si začali písať o piesne, ktoré trocha zapadli, tak som sa rozhodol pripraviť výber tých 16 lepákov, ktoré sa dlho, alebo ani vôbec nehrali v rádiách. Sú to piesne z mojich albumov z rokov 1980 až 2002. Priradil som k nim ešte takú moju srdcovku, pieseň od skupiny Toto, ako špeciálny bonus a ako poslednú pieseň na albume. Má názov Záhadná a český text k nej napísal Richard Bergman. Všetky piesne som znova nahral a naspieval v septembri a októbri,“ uviedol pre médiá Michal David.


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/michal-david-vydal-album-moje-zapomenute-plouzaky-cl746652.html