Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. marca 2018

Michalovčania môžu vybaviť viacero služieb na jednom miesteMestský úrad v Michalovciach rozšíril služby poskytované klientom o Integrované obslužné miesto občana (IOMO), ktoré uľahčí vybavovanie úradných záležitostí rýchlejšie ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR
Michalovce 13. marca (TASR) - Mestský úrad v Michalovciach rozšíril služby poskytované klientom o Integrované obslužné miesto občana (IOMO), ktoré uľahčí vybavovanie úradných záležitostí rýchlejšie a jednoduchšie. Informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková.


Nachádza sa na matričnom úrade. "IOMO ponúka prístup k elektronickým službám na jednom asistovanom mieste, čo občanom uľahčí vybavovanie úradných záležitostí, ušetrí im to čas a peniaze," vysvetlila. V súčasnosti ponúka výpis z registra trestov, tiež z listu vlastníctva, ale aj z obchodného registra.

V prvom prípade je výstup podľa hovorkyne k dispozícii približne do desiatich minút od zadania žiadosti, najneskôr však do dvoch hodín. "Ak bola žiadosť podaná po 13.00 h, je vybavená v nasledujúci deň," poznamenala. V druhom prípade je dostupný do 24 až 48 hodín a v treťom približne do desiatich minút od zadania žiadosti. "Všetky vydávané dokumenty sú platnými verejnými listinami použiteľnými na právne účely," zdôraznila.

Podrobnejšie informácie o poskytnutí uvedených služieb sa občania podľa Palečkovej dozvedia priamo na IOMO.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Trenčianskej Turej modernizujú linky na manipuláciu s drevom
<< predchádzajúci článok
Významná povstalecká skupina Ghútu neopustí, chce ju aj naďalej brániť

Michalovčania môžu vybaviť viacero služieb na jednom mieste - diskusné fórum čitateľov