Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Michalovce budú v zelenej sieti, vzniknú tu elektronabíjacie staniceIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR – Jana Vodnáková
Michalovce 15. marca (TASR) – Michalovce budú súčasťou tzv. zelenej siete, v meste pribudnú dve elektronabíjacie stanice. Určené budú hlavne na potreby turizmu.


"V rokoch 2019 až 2020 sa vytvorí zelená sieť elektronabíjacích staníc a mesto Michalovce bude jej súčasťou. Projekt Electrical transport network sme pripravili spolu s lead partnerom – ukrajinským mestom Ivano-Frankivsk, v roku 2017. Okrem nášho mesta sú doň zapojení aj ďalší partneri z Ukrajiny, Maďarska a Rumunska," informovala o tom vedúca odboru informatizácie a grantov Mestského úradu v Michalovciach Jana Machová s tým, že na ňom participuje päť partnerov a tzv. zelená cesta povedie cez 13 miest. "Rozpočet projektu je 280.828 eur, pričom pre mesto Michalovce je určených 36.194 eur," vyčíslila.

Ako ďalej uviedla, cieľom projektu sú vytvorenie siete bezplatného nabíjania elektrických vozidiel, rozvoj infraštruktúry miest na zelenej ceste, motivácia a inšpirácia ľudí, firiem na využívanie environmentálne udržateľnej elektrickej dopravy na prepravu tovaru, cestovanie, návštevy turisticky zaujímavých miest a atrakcií. Projekt chce prispieť k rastu počtu elektrických vozidiel, k ekologickej a udržateľnej doprave v Európe a tiež meniť povedomie ľudí, ich ekologický prístup k osobnej mobilite. "Prostredníctvom projektu nebudú v meste inštalované len elektronabíjacie stanice, ale jeho súčasťou bude množstvo podujatí, ako aj medzinárodná rely so štartom aj cieľom v meste Ivano-Frankivsk, ktorá bude prechádzať aj naším mestom a prinesie so sebou množstvo zaujímavých aktivít," priblížila Machová.

Projekt, jeho zámery, ako aj výsledky predstaví samospráva podľa jej ďalších slov v rámci viacerých informačných aktivít a tlačových konferencií po podpise zmluvy s partnerom. V rámci neho vzniknú v meste dve elektronabíjacie stanice, najmä na potreby turizmu. "Pevne veríme, že sa nám realizáciou týchto aktivít podarí priniesť medzinárodné inšpirácie z oblasti ekologických foriem dopravy, otvoriť diskusiu o vhodných dopravných riešeniach a zvýšiť tak ekologické povedomie ľudí pre lepšiu budúcnosť," uzavrela Machová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
A. Kiska ani R. Fico ešte nevypovedali v prípade vydierania prezidenta
<< predchádzajúci článok
Maiga: O Kosíkovi nemám žiadne správy, sú dve možnosti, čo s ním je

Michalovce budú v zelenej sieti, vzniknú tu elektronabíjacie stanice - diskusné fórum čitateľov