24hod.sk    Z domova

12. marca 2017

Michalovce si nelichotivú bilanciu nezlepšili, v Trenčíne prehrali 1:4

Trenčania sa tešia po vyrovnávajúcom góle Rangelo Maria Janga v zápase 23. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce, 12. marca 2017 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 12. marca (TASR) - Hostia zo Zemplína patria v tabuľke zápasov na ihriskách súperov k najmenej bodujúcim tímom. Nelichotivú bilanciu si chceli zlepšiť na pôde úradujúceho majstra. Trenčania vstúpili do zápasu aktívnejšie a už po siedmich minútach hry sa mohli ujať vedenia. Po sérii prihrávok Ubbink posunul loptu na Issu, no ten v dobrej pozícii napálil loptu iba do brankára Maceja. O šesť minút neskôr sa do vedenia prekvapujúco dostali Michalovce. Odrazenú loptu poslal do siete Kushta. Vedenie hostí netrvalo dlho, už o dve minúty bolo vyrovnané. Paur posunul loptu na Jangu a ten umiestnenou strelou k ľavej žrdi vyrovnal skóre na 1:1. Rušnú šesťminútovku uzavrel Issa, keď do siete poslal prízemný rohový kop v podaní Ubbinka – 2:1. Novotvoriaci sa tím AS Trenčín pokračoval v aktívnom futbale. Útoky ťahal najmä cez obratného Beridzeho, no vyložené šance nepribúdali. Naopak, Michalovce mohli vyrovnať po polhodine hry. K hlavičke sa po štandardnej situácii dostal Šimčák. Z ideálnej pozície nenamieril hlavou medzi tri žrde. Päť minút pred naplnením prvého polčasu pridal Trenčín tretí gól: Beridze ponúkol loptu Ubbinkovi a holandský stredopoliar nemal problém strelou po zemi prekonať bezmocného Maceja. O tri minúty bolo už 4:1: Ubbinkovu strelu zvnútra šestnástky dokázal brankár Zemplína ešte vyraziť, ale odrazenú loptu poslal do siete pohotový Paur.

Po prestávke domáci futbalisti pokračovali v aktívnom výkone, ale ďalšie góly už neprichádzali. V 67. minúte Rodney Klooster centrom našiel hlavu Jangu, jeho nebezpečný pokus vyrazil Macej do bezpečia. Zdramatizovať priebeh zápasu mohol onedlho Kushta, v poslednej chvíli ho od lopty odstavil Zubairu. Na opačnej strane Janga nastrelil žrď michalovskej bránky. V 77. minúte aktívny Ubbink ponúkol centrovanú loptu do pokutového územia, Macej ju podbehol, ale prekvapený Paur ju poslal mimo priestoru troch žrdí. V závere sa zápas už iba dohrával a Trenčania dokráčali k trom bodom.

AS Trenčín – MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)
15. Janga, 19. Issa, 41. Ubbink, 44. Paur – 13. Kushta. Rozhodoval: Ziemba, ŽK: Kleščík - Vajs, Qose

Zostavy a striedania:

Trenčín: Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. Šulek), Julien – Zubairu – Paur (81. Halgoš), Ubbink – Issa, Janga, Beridze (75. M. Klooster)

Michalovce: Macej – Qose (80. Kolesár), Kavka, Sedlák, Šimčák – Grič – Serečin, Dimitriadis, Danko (69. Leško), Regáli (46. Vajs) - Kushta