Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

09. novembra 2019

Mick Jagger chystá reedície všetkých sóloviek, vydá ich na najkvalitnejších vinylochBritský spevák Mick Jagger vydá reedície všetkých štyroch sólových albumov na 180-gramovom vinyle. Stane sa tak 6. decembra. Na projekte pracoval Miles Showell v legendárnych Abbey Road Studios v Londýne. K ...Zdieľať
mick_jagger 676x459 9.11.2019 (Webnoviny.sk) - Britský spevák Mick Jagger vydá reedície všetkých štyroch sólových albumov na 180-gramovom vinyle. Stane sa tak 6. decembra. Na projekte pracoval Miles Showell v legendárnych Abbey Road Studios v Londýne. K dispozícii mal analógové nahrávky. Sedemdesiatšesťročný líder kapely The Rolling Stones v oficiálnej správe uviedol, že albumy vyjdú na „najkvalitnejších vinyloch, aké sú v súčasnosti k dispozícii“ . V baleniach sa budú nachádzať aj prílohy s textami všetkých piesní.


Michael Philip Jagger je jedným z najpopulárnejších a najvplyvnejších spevákov všetkých čias. So skupinou The Rolling Stones podľa odhadov predal viac ako 250 miliónov kópií nahrávok. Desať ich štúdioviek je v rebríčku 500 najlepších albumov všetkých čias podľa magazínu Rolling Stone a v roku 2004 kapelu tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias. V roku 1989 ich uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy.

Jagger má na konte štyri sólové albumy She's The Boss (1985), Primitive Cool (1987), Wandering Spirit (1993) a Goddess In The Doorway (2001) a tiež eponymnú nahrávku superskupiny SuperHeavy z roku 2011. Ako herec sa predstavil napríklad v snímkach Ned Kelly (1970), Performance (1970) či Muž z Elyzejských polí (2001).

Informácie pochádzajú z webstránky www.loudersound.com a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Mick Jagger chystá reedície všetkých sóloviek, vydá ich na najkvalitnejších vinyloch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filmový režisér Woody Allen uspel na súde proti spoločnosti Amazon
<< predchádzajúci článok
Zomrel autor fotografií na obaly albumov skupiny Beatles

Mick Jagger chystá reedície všetkých sóloviek, vydá ich na najkvalitnejších vinyloch - diskusné fórum čitateľov