Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. novembra 2012

Microsoft a košická Technická univerzita uzavreli spoluprácuKOŠICE 9. novembra (WEBNOVINY) – Microsoft Education Alliance Agreement - zmluvu o spolupráci, ktorej cieľom je vytvoriť partnerstvo zamerané na podporu viacerých oblastí vedúcich k rozvoju vedy a výskumu, vzdelávania a rozvoja ...Zdieľať
microsoft KOŠICE 9. novembra (WEBNOVINY) – Microsoft Education Alliance Agreement - zmluvu o spolupráci, ktorej cieľom je vytvoriť partnerstvo zamerané na podporu viacerých oblastí vedúcich k rozvoju vedy a výskumu, vzdelávania a rozvoja študentov a zamestnancov dnes podpísali rektor Technickej univerzity Košice (TUKE) Anton Čižmár a generálny riaditeľ Microsoft Slovakia Markus Breyer.


Ako informovala Hana Kamenistá z Microsoftu, TUKE a slovenská pobočka Microsoftu sa rozhodli posunúť dlhoročné spoločné aktivity a spoluprácu v oblasti vzdelávania na novú úroveň, ktorej cieľom je zlepšiť profesionálny rozvoj učiteľov, ako aj študentov.

„Vzdelanie je dôležitou súčasťou sociálnej rovnosti a ekonomického rastu, a preto jeho podpora patrí medzi jednu z dlhodobých snáh spoločnosti Microsoft Slovakia. Teší ma, že s Technickou Univerzitou v Košiciach budeme spolupracovať užšie. Verím, že to bude prínosom pre učiteľov i študentov a zároveň inšpiráciou pre ďalšiu generáciu mladých ľudí,“ povedal Markus Breyer.

„Spolupráca medzi TUKE a Microsoftom má už niekoľkoročnú bohatú históriu, ale táto zmluva otvára nové možnosti spolupráce v oblasti inovácií a transferu technológii. Ďalším konkrétnym krokom bude zriadenie MIC (Microsoft Innovation Center) v priestoroch univerzitného vedeckého parku Technicom,“ povedal Anton Čižmár.

Po zvážení požiadaviek IT priemyslu a učebných plánov IT univerzít si obe strany určili spoločné ciele - podpora študentov prostredníctvom študentských programov; podpora vedy a výskumu, podpora udržateľnosti IT špecialistov v rámci východoslovenského regiónu, zjednodušenie komunikácie a spolupráce medzi vyučujúcimi a študentmi prostredníctvom cloudových služieb.

Microsoft sa bude podieľať aj na zlepšení možnosti profesionálneho rozvoja učiteľov a študentov s cieľom sprístupniť im relevantné zdroje informácií a prostriedky pre ich profesijný rast prostredníctvom zriadenia Microsoft IT Akadémie na univerzite, na podpore lokálnych aktivít zameraných na rozvoj ďalšieho vzdelávania pre učiteľov informatiky zo stredných škôl v spolupráci s TUKE.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Traja rumunskí ministri vraj zneužili právomoci, sú obvinení
<< predchádzajúci článok
Geoconsult tvrdí, že projektovanie mostov nezanedbal