Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. novembra 2010

Mikloš víta nespúšťanie eurovalu kvôli ÍrskuMinister financií Ivan Mikloš privítal to, že kvôli Írsku sa euroval nespúšťa. "Rokovania boli dosť hektické, ale nakoniec Írsko ...Zdieľať
miklos zhodnotil svojich prvych 100 dn Minister financií Ivan MiklošFoto: SITA/Ľudovít VaniherBRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Minister financií Ivan Mikloš privítal to, že kvôli Írsku sa euroval nespúšťa. "Rokovania boli dosť hektické, ale nakoniec Írsko nepožiadalo o val a teda nespúšťa sa ten mechanizmus. Ja som tomu veľmi rád," povedal minister po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu po tom, čo sa o osude Írska rokovalo v utorok na bruselskej pôde. Ako dodal, Írsko je iný prípad ako Grécko. "Írsko má špecifický problém s bankami, ktorý vznikol aj veľkou prepojenosťou s americkou ekonomikou a aj s tým, že si zobrali príliš veľa cudzích zdrojov na financovanie realitného boomu. Írsko tvrdí, že je schopné tento problém zvládnuť samo," povedal Mikloš.

Ministri financií únie sa v utorok dohodli, že spoločná misia Európskej komisie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu navštívi tento týždeň Írsko, aby zhodnotila zdravie štátnych financií a bánk krajiny. Pri aktivácii eurovalu by svojim podielom muselo prispieť aj Slovensko. Muselo by poskytnúť záruky na pôžičky problémovým štátom. Reálne by sa tak peniaze vyplácali až vtedy, ak by problémové krajiny neboli schopné tieto pôžičky splácať.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík chce hovoriť s KDH o znižovaní poslaneckých nákladov
<< predchádzajúci článok
Ministri schválili Národný program reforiem 2010

Mikloš víta nespúšťanie eurovalu kvôli Írsku - diskusné fórum čitateľov